Reklama

Nowy "Człowiek z blizną" tylko dla dorosłych

Wśród wielu nowych projektów, nad którymi pracuje Luca Guadagnino, jest między innymi remake głośnego "Człowieka z blizną". Według reżysera, który na trwającym właśnie Festiwalu Filmowym w Wenecji zaprezentował swój najnowszy dokument zatytułowany "Salvatore Ferragamo: The Shoemaker of Dreams", nowy "Człowiek z blizną" będzie filmem szokującym.

Nowy "Człowiek z blizną", podobnie jak kultowe dzieło Briana De Palmy, ma być filmem tylko dla dorosłych

W wywiadzie udzielonym portalowi "BadTaste.it" Guadagniono opowiedział m.in. o tym, co przyciąga go do postaci Tony'ego Montany, głównego bohatera filmu "Człowiek z blizną" z 1983 roku. W filmie De Palmy w tę rolę wcielił się Al Pacino. "Człowiek z blizną" to ekranizacja powieści autorstwa Armitage'a Traila. Po raz pierwszy została przeniesiona na ekran przez Howarda Hawksa w 1932 roku.

"Tony Montana to objaw tzw. 'amerykańskiego Snu'. Myślę, że siłą obu filmów było to, że były aktualne i odnosiły się do swoich czasów. Mój 'Człowiek z blizną' pojawi się 40 lat po poprzedniej ekranizacji. I trzeba pamiętać, że Tony Montana to postać archetypowa" - mówi Guadagnino. Bohater książki Traila nosił nazwisko Camonte i był inspirowany postacią Ala Capone'a.

Reklama

Ważną kwestią dla Guadagnino jest to, by jego wersja "Człowieka z blizną" była filmem z kategorią wiekową R, czyli tylko dla dorosłych. Takim dziełem był wyreżyserowany przez niego wcześniej remake "Suspirii". "Obiecałem, że 'Suspiria' będzie miała kategorię R i słowa dotrzymałem. I myślę, że tym filmem też was zaskoczę. Film Briana De Palmy miał kategorię R i chcę, by taką samą miał mój. Ważne są trzy rzeczy. Film musi być świetnie nakręcony, a scenariusz wspaniały. Nasz Tony Montana musi być aktualny, bo nie chcę niczego udawać. Ten film musi być szokujący" - wylicza reżyser.

"Kiedy film Hawksa trafił na ekrany, filmowcy zapewniali, że nie popierają zachowań kryminalnych. Film okazał się sensacją i był prawdopodobnie bardziej popularny niż wersja De Palmy. Od stu lat Tony Montana pobudza wyobraźnię widzów, a dzieje się tak dlatego, że przyciąga nas odkrywanie tego, co może wywołać zło. Chodzi o marzenie o sukcesie i o tym, że chcielibyśmy stworzyć coś większego niż my sami" - mówi dalej Guadagnino.

Nie wiadomo, kiedy remake "Człowieka z blizną" ujrzy światło dzienne. Zainteresowanie reżysera świadczy o tym, że jest to projekt, który ma szansę się urzeczywistnić. Według ostatnich informacji scenariusz do filmu Guadagnino mają napisać bracia Coen.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje