Reklama

"Matrix": Zaspany Keanu Reeves

Uroczysta premiera filmu "Matrix Rewolucje" zostanie na długo zapamiętana przez jej uczestników. Pierwszy pokaz nowego filmu braci Larry'ego i Andy'ego Wachowskich, który odbył się w supernowoczesnej sali filharmonii w Los Angeles, był okazją do upamiętnienia wysiłków twórców obrazu, a także swoistego pożegnania z całym przedsięwzięciem. Z nastroju dnia nieco wyłamał się Keanu Reeves, odtwórca roli Neo, który... przysypiał podczas zorganizowanej z okazji premiery konferencji prasowej.

Aktor miał prawo do zmęczenia, gdyż do Los Angeles przyleciał prosto z planu kolejnego wielkiego widowiska fantastycznego, "Constantine", w którym wciela się w postać łowcy demonów.

Reklama

Na szczęście tuż obok Keanu Reevesa siedział producent "Rewolucji Joel Silver, który szturchał gwiazdora w krytycznych momentach.

Uczestnicy konferencji mogli sobie za to obejrzeć noszone przez Reevesa fałszywe tatuaże, będące elementem jego roli w "Constantine".

Joel Silver nie mógł się nachwalić zaprojektowanego przez legendarnego architekta Franka Gehry budynku Disney Concert Hall, w którym przyszło zadebiutować filmowi.

"Wiosną zwiedzałem to miejsce w towarzystwie Franka Gehry, którego znam od lat. Matrix był rezultatem naszych wyobrażeń o tym, jak mogłaby wyglądać przyszłość. Ten budynek jest natomiast czymś, co moglibyśmy wymyślić, gdybyśmy puścili wodze wyobraźni" - opowiadał zadowolony producent, komplementując twórcę zbudowanego kosztem 274 milionów dolarów kompleksu.

Podwoje Disney Concert Hall otwarły się dla publiczności zaledwie kilka dni przed premierą "Matrixa Rewolucji".

"To cud, że udało nam się zgrać wszystkie daty i możemy właśnie tutaj pokazać Rewolucje po raz pierwszy na świecie" - dodał Joel Silver.

"Przygotowanie się do takiej premiery jest jak przygotowania do tańca na licealnym balu. Każdy zwleka z tym jak tylko się da, żeby móc dłużej cieszyć się atmosferą takiego zwariowanego wieczoru" - stwierdziła Carrie-Anne Moss, odtwórczyni roli Trinity we wszystkich trzech filmach cyklu: "Matrix", "Matrix Reaktywacja""Matrix Rewolucje".

Kanadyjska aktorka dodała, że będzie jej brakowało rodzinnej atmosfery na planie filmowym. W czasie konferencji, Moss i Jada Pinkett-Smith, grająca Niobe, przekomarzały się na temat kreacji, które kilka godzin później nosiły na pokazie filmu.

"Matrix Rewolucje" trafi na ponad 20 tysięcy ekranów w ponad 60 krajach tego samego dnia, czyli w środę, 5 listopada.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Los Angeles | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje