Reklama

Reklama

Filmy z Netflix, o których będziesz myśleć jeszcze długo po obejrzeniu

Wybór ciekawego filmu na wieczór? Szybki rzut oka na program telewizyjny nie napawa nadzieją. Kolejne powtórki polskich komedii już męczą, a nie wiedzieć który z kolei seans „Matrixa” czy „Rambo” nie wchodzi w grę. Na szczęście jest Netflix.

Kilkaset kanałów kablówki, a ty nadal nie masz co oglądać wieczorami oraz w weekendy? Na szczęście sytuację ratuje Netflix, najpopularniejsza platforma z filmami i serialami online. Różnorodna biblioteka może zaspokoić potrzeby całej rodziny, łącznie z najmłodszymi. Ofertę warto przejrzeć od deski do deski, zwłaszcza teraz, gdy możemy skorzystać z promocji: kupując PLAY NOW TV BOX, sześć miesięcy dostępu do Netflix dostaniemy w prezencie. Dokumenty, reality show czy seriale to nie jedyne, co tam znajdziemy. Oto propozycje filmów, o których nie zapomnicie długo po obejrzeniu..

Reklama

Uczucia to tylko pretekst

Filmy o miłości wcale nie muszą oznaczać banalnej rozrywki. Dla tych, którzy mają dość cukierkowej wizji świata kreowanej przez Hollywood polecamy produkcje, w których uczucie pomiędzy dwojgiem ludzi jest tylko wstępem do opowieści o prawach rządzących światem.

Zamknięta żydowska społeczność jest w ostatnim czasie częstym tematem w kinematografii. Dość wspomnieć seriale "Unorthodox" czy "Shtisel" (obydwa dostępne również na platformie Netflix). W przypadku "Nieposłusznych" mamy do czynienia z produkcją pełnometrażową. W ortodoksyjnej żydowskiej społeczności w Londynie umiera rabin, a na jego pogrzeb przyjeżdża z Nowego Jorku dawno nie widziana córka Ronit (Rachel Weisz). Tu spotyka się z przyjaciółmi z młodości - Esti (Rchael McAdams) i Dovidem (Alessandro Nivola). Obie kobiety muszą skonfrontować się z łączącą je prze laty relacją, która stała się powodem wygnania Ronit ze społeczności. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że Esti i Dovid są małżeństwem.

Historia przerwanego uczucia to także główny temat "Pokuty". Początek akcji to 1935 rok, w rezydencji Tallisów spotyka się cała rodzina. Najmłodsza z nich, Briony (Saoirse Ronan), odkrywa związek swojej siostry Cecilii (Keira Knightley) z synem gospodyni, Robbie’em (James McAvoy). Kilka podsłuchanych rozmów, przeczytana korespondencja - to wystarczy niedoświadczonej Briony do rzucenia poważnego oskarżenia. Z konsekwencjami tego czynu będzie musiała się mierzyć całe dorosłe życie.

Konsekwencje pozornie drobnych decyzji możemy obserwować również w "Historii małżeńskiej" ze Scarlett Johansson i Adamem Driverem. To opowieść o tym, jak początkowo szczęśliwy związek  aktorki i reżysera teatralnego zaczyna się rozpadać, a następnie przeradza w brutalną sądową batalię. Film Noah Baumbacha otrzymał sześć nominacji do Oscarów, w tym statuetkę dla najlepszej aktorki drugoplanowej (Laura Dern).

Dwoje ludzi, którzy jednocześnie nie potrafią ze sobą żyć i nie mogą istnieć z dala od siebie to znany motyw powtórzony na nowo w "Zimnej wojnie". Jednak niech was nie zwiedzie ten melodramatyczny szkic fabuły. Za historią głównych postaci (granych przez Tomasza Kota i Joannę Kulig), kryje się bowiem opowieść o sytuacji społeczno-politycznej ówczesnych czasów.

Lekcja empatii

Dla tych, którzy mają siłę zmierzyć się z trudnymi tematami polecamy kategorię "dramat". Kilka kliknięć i mamy szansę na seans, który będzie doskonałym materiałem do długich rozmyślań, a jednocześnie krótką lekcją empatii.

Przemysł filmowy przepracował już temat alkoholizmu u mężczyzn. "Pod Mocnym Aniołem" czy "Żółty szalik" (ten ostatni z brawurową rolą Janusza Gajosa) to sztandarowe przykłady tego typu produkcji. Twórcy filmu "Zabawa, zabawa" serwują widzom temat alkoholizmu u kobiet. Trzy główne bohaterki (Agata Kulesza, Dorota Kolak, Maria Dębska) pochodzą z różnych środowisk, łączy je jednak uzależnienie. U jednej używka doprowadza do wypadku samochodowego, druga pod wpływem procentów zostaje zgwałcona, a trzecia w ciągu alkoholowym podejmuje decyzję o przeprowadzeniu operacji. Skutki ich decyzji? Polecamy obejrzeć i zmierzyć się z tematem wraz z bohaterkami.

"Aż do kości" to z kolei opowieść o tym jak wygląda anoreksja. Opowieść o chorobie pokazuje perspektywę nie tylko cierpiącej Ellen (Lily Collins), ale także jej najbliższych czy w końcu - społeczeństwa, które zupełnie nie rozumie z czym przyszło się mierzyć osobie chorującej na zaburzenia odżywienia.

Rodzinnie nie znaczy nudno

Wieczór czy weekend spędzony z pociechami nie musi oznaczać kolejnego seansu "Krainy Lodu". Kategoria "kino familijne" oprócz kreskówek i filmów animowanych oferuje także produkcje, które zmuszają do myślenia i zostają w widzu jeszcze na długo.

Auggie, bohater "Cudownego chłopaka", urodził się z licznymi deformacjami twarzy. Przez pierwsze lata uczył się w domu z matką (Julia Roberts). Gdy w wieku 10 lat zaczyna edukację w szkole, z miejsca staje się obiektem kpin większości uczniów. Jego zdeformowana twarz nie jest jednak przeszkodą dla Summer. Drugi film, który koniecznie musisz pokazać najmłodszym to opowieść "O chłopcu, który ujarzmił wiatr". Trzynastoletni William Kamkwamba mieszka w Malawi, a jego wioska staje się zagrożona klęską głodu. Żeby temu zapobiec, chłopiec samodzielnie buduje turbinę wiatrową.

Rozrywka dla wszystkich

Dostęp do Netflix zapewni rozrywkę całej rodzinie, niezależnie od upodobań każdy znajdzie coś dla siebie. To także pełna dowolność w rozrywce wakacyjnej - możesz bowiem oglądać najnowsze filmy i seriale nie tylko w domowym zaciszu, ale także odpoczywając na biwaku czy w hotelu po dniu na plaży. W najnowszej promocji operatora Play decydując się na usługę PLAY NOW TV BOX  tylko za 20 zł miesięcznie przez sześć miesięcy możemy korzystać z Netflix w prezencie. Biblioteka pełna filmów, seriali, dokumentów i programów dla dzieci z pewnością umili okres wakacji, niezależnie od tego, czy wybieramy się na letnie wojaże, czy planujemy spokojny odpoczynek w domu.

Artykuł powstał we współpracy z siecią Play

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL