Reklama

Reklama

Domowe kino z dziećmi. Jak je przygotować, by oglądanie było przyjemnością?

Bilety, przekąski, wreszcie świetne filmy familijne – z tym kojarzymy wypady do kina i chyba każdy z nas kocha te chwile. Dlaczego więc nie odtworzyć ich we własnych czterech kątach? Podpowiadamy, jak stworzyć razem z dziećmi domowe kino.

Dzieci znowu chcą oglądać bajki? A może zaproponować im inną aktywność - stwórzmy razem domowy seans filmowy. Ta zabawa zaangażuje całą rodzinę, a wspólne oglądanie będzie jej zwieńczeniem. Każdy z domowników musi otrzymać rolę do wypełnienia w tym kinie, by razem stworzyć niezapomniany seans. Zaprośmy sąsiadów z dziećmi - dzięki temu zabawa będzie jeszcze ciekawsza, a może uda się nawiązać nowe znajomości. Podpowiadamy, jak zaaranżować kino we własnym domu.

Wybór filmu

Przede wszystkim musimy zadecydować, co będziemy oglądać. Najlepiej, żeby film był atrakcyjny dla wszystkich członków rodziny - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Można sięgnąć po klasyki - nie sposób się znudzić "Shrekiem" czy "Piratami z Karaibów", nawet gdy widzieliśmy te filmy już parokrotnie. Zachęcamy jednak do poszerzania filmoznawczych horyzontów. Doskonałą zabawę, również dla dorosłych widzów stanowią "Minionki", "Epoka lodowcowa", "Madagaskar". Każdy z tych filmów składa się z kilku części, dlatego jest szansa, że którejś z nich nikt w rodzinie jeszcze nie widział. Dużą popularnością wśród rodziców cieszy się doskonały film animowany "W głowie się nie mieści", dziewczynki uwielbiają "Krainę Lodu", z kolei mali chłopcy szaleją za "Toy Story".

Reklama

Stworzenie plakatu i biletów kinowych

Film wybrany? W takim razie pora go zareklamować, by wszyscy pojawili się na seansie. Plakaty i bilety dzieci mogą narysować samodzielnie. Jeśli chcemy zadbać o to, by wyglądały profesjonalnie, możemy ściągnąć gotowe z internetu lub stworzyć własne w prostych darmowych programach graficznych. Zdecydujmy, czy zamierzamy gościć sąsiadów i znajomych. Dla nich warto przygotować zaproszenia. Jeśli chcemy zachęcić sąsiadów z bloku, by pojawili się na naszym seansie, rozwieśmy plakaty na klatce schodowej - na pewno życzliwie potraktują nasz pomysł, a może dzięki temu uda się nawiązać nowe przyjaźnie sąsiedzkie.

Przygotowanie przekąsek

Seans nie może się odbyć bez przekąsek. W kinie najczęściej jadamy popcorn, możemy przygotować go również w domu. Nie musimy jednak ograniczać się do prażonej kukurydzy - seans we własnych czterech kątach ma tę przewagę nad kinowym, że możemy jeść wszystko, na co mamy ochotę. W roli przekąski do filmu świetnie sprawdzi się pizza Feliciana Dr. Oetkera. Dzieci ją kochają, dorośli zajadają się ze smakiem, a w dodatku nie jest czasochłonna - wystarczy upiec ją w piekarniku tuż przed seansem.

Przygotowanie sprzętu

Płaski telewizor oczywiście doskonale sprawdzi się w roli kinowego ekranu, lepiej jednak postarać się o rzutnik. W końcu poza samymi parametrami wyświetlania liczy się również atmosfera, a duża przekątna obrazu najbardziej oddaje kinowe doświadczenia. Jeśli nie posiadamy w domu projektora, w każdym większym mieście znajdziemy go w wypożyczalni sprzętu. 

Jeśli wszyscy już gotowi na seans, pora otworzyć kino. W przedpokoju stwórzmy kasę z biletami, w której dzieci będą rozdawać wejściówki. W kuchni znajdzie się punkt wydawania pizzy, a w salonie najważniejsze - sala kinowa. Pora rozsiąść się wygodnie w fotelach i rozkoszować rodzinnym seansem.

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Dr. Oetker.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy