Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

"Tele Tydzień": Kożuchowska rekordzistką

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Najpopularniejszy tygodnik - "Tele Tydzień" - świętuje 20. urodziny. Z tej okazji do kiosków trafił jubileuszowy numer gazety. Na jego okładce znaleźli się laureaci pierwszych Telekamer - Krystyna Janda i Marek Kondrat, jednak najwięcej razy na tytułowej stronie "Tele Tygodnia" pojawiała się Małgorzata Kożuchowska.

Gwiazdy okładek 'Tele Tygodnia": Cindy Crawford (L) i Małgorzata Kożuchowska (P)
Gwiazdy okładek 'Tele Tygodnia": Cindy Crawford (L) i Małgorzata Kożuchowska (P) /materiały prasowe

Na okładce pierwszego numeru "Tele Tygodnia" pojawiła się twarz Cindy Crawford, jednak rekordzistką jeśli idzie o występy na tytułowej stronie tygodnika jest Małgorzata Kożuchowska, która przez 20 lat istnienia tytułu na rynku zanotowała aż 16 "jedynek" (po raz pierwszy gościła na okładce 7. numeru "Tele Tygodnia").

Tuż za nią na liście wszech czasów "Tele Tygodnia" plasują się: Joanna Brodzik (14 okładek), Grażyna Torbicka (13 razy na tytułowej stronie) oraz Krzysztof Ibisz (12 okładek). Dalsze miejsca zajmują: Katarzyna Glinka (11 razy), Katarzyna Cichopek i Agnieszka Dygant (po 10 razy na okładce) oraz serialowy duet "Na dobre i na złe": Małgorzata Foremniak (9 okładek) i Artur Żmijewski (8 razy na tytułowej stronie).

W trakcie 20 lat w tygodniku pojawiały się wywiady z najpopularniejszymi polskimi gwiazdami telewizji. Z okazji jubileuszu artyści przypomnieli sobie "pierwszy raz" z 'Tele Tygodniem".

- Nie pamiętam kiedy po raz pierwszy trafiłem na "Tele Tydzień"; mam wrażenie, że byliście od zawsze - opowiada Maciej Orłoś. - Nie zapomnę natomiast pierwszych Telekamer w warszawskim hotelu Marriott, gdzie zostałem nominowany, ale żadnej statuetki nie dostałem. Lubię w Waszej gazecie to, że poświęcony jest telewizji, w końcu to temat, który mnie interesuje. Podoba mi się, że nie zajmujecie się plotkami, podajecie sprawdzone informacje i publikujecie ciekawe wywiady z ludźmi telewizji. Życzę redakcji, żeby mogła spokojnie pracować i rozwijać się. A Czytelnikom, by jak najczęściej mogli czytać omówienia ciekawych programów - powiedział prowadzący "Teleexpressu".

Maciej Orłoś z Telekamerą "Tele Tygodnia".
AKPA

Aktor Marcin Kwaśny przyznał z kolei, że na "Tele Tydzień" trafił dzięki.. mamie.

- Miałem wtedy trzynaście lat i w najśmielszych snach nie przypuszczałem, że kiedyś trafię na jego łamy. Co mi się w nim podoba? Na pewno wywiady z kolegami i koleżankami po fachu. Są rzetelne, nie nachalne i pokazują dobre strony naszej pracy. Ponadto ciekawe są opisy programów, które znacznie ułatwiają ich wybór - pochwalił pismo Kwaśny.

Krzysztof Ziemiec zapamiętał z kolei, że kiedy pierwszy raz wziął do ręki "Tele Tydzień", stwierdził że to gazeta nie dla niego.

- Pracowałem wtedy w radiu i nie miałem czasu na oglądanie telewizji. Pamiętam, że moją uwagę przyciągnęły kolorowe strony i ogromna ilość zdjęć. Wówczas nie było tylu kolorowych gazet i tygodników. Co lubię w Waszym tygodniku? - przyznał dziennikarz dodając, że najbardziej ceni "Tele Tydzień" za "didaskalia". - Czyli wszystko to, co dotyczy kulis powstawania serialu czy programu telewizyjnego - uściślił Ziemiec.

Katarzyna Zielińska uważa, że dzięki "Tele Tygodniowi" Polacy powinni... polubić poniedziałki.

- Redakcji życzę tylko jednego - byście się nie zmieniali! Bo Czytelnicy kochają Was za to kim jesteście i jaką robicie gazetę. A Czytelnikom - by zaczęli mówić "Lubię poniedziałki" - bo przecież tego dnia ukazuje się "Tele Tydzień"! I jak tu nie lubić poniedziałków? - pyta retorycznie aktorka, która w ubiegłym roku miała okazję poznać pracę redakcji "Tele Tygodnia" od podszewki, bowiem przez jeden dzień była redaktor naczelną!

- Poznałam redakcję i pracujący w niej fantastyczny zespół, byłam na planowaniu, układałam makietę z dyrektorem artystyczny, z fotoedycją wybierałam zdjęcia. Teraz zupełnie inaczej patrzę na pracę dziennikarzy - przyznała Zielińska.

Jubieluszowy numer "Tele Tygodnia" trafia do sklepów 21 stycznia. materiały prasowe
W urodzinowym wydaniu pisma (w sklepach od 21 stycznia) znajdziemy m.in. materiał o tym, jak gwiazdy i redakcja świętują jubileusz "Tele Tygodnia" oraz wyjątkową prezentacja wybranych 20-tu okładek pisma. Ponadto pierwsze spotkanie z tygodnikiem wspominają m.in. Paweł Małaszyński, Katarzyna Zielińska i Krzysztof Ziemiec.

Specjalnie z tej okazji redakcja przypomina też najważniejsze wydarzenia z przeszłości pisma, historię prestiżowych Telekamer przyznawanych przez czytelników oraz najwspanialsze chwile z przyjaciółmi "Tele Tygodnia".

W tym wydaniu, nie zabraknie również wielkiej urodzinowej zabawy, w której do wygrania jest Fiat 500L oraz mnóstwo innych atrakcyjnych nagród.

W na łamach urodzinowego Tele Tygodnia można również przeczytać wywiady z Maciejem Kurzajewskim, Małgorzatą Kożuchowską, Katarzyną Cichopek oraz historię kariery Krzysztofa Ibisza od TVP do Polsatu.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Źródło informacji: INTERIA.PL

więcej o:
20,
Małgorzata Kożuchowska,
Tele Tydzień,
Kożuchowska

Świat Seriali


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (56)

Dodaj komentarz

~tepeee -

Kto to jest ta Kożuchowska?

~PL -

Widzicie to... 20 lat temu. Gazeta 98 groszy. A teraz?

~KiziaMizia -

Tele Tydzień kupuję od 1 numeru,jest w nim to czego potrzebuję.Kupuje go bez względu na to,kto jest na okładce,ale chętnie czytam co słychać u bohatera Tele Tygodnia.Pani Małgosia jest lubiana,to nie dziwi fakt tak częstego pobytu na 1 stronie!Brawo i dla Tele Tygodnia i pani Małgosi!

~hgdfe -

Zaczęło sie siłowe lansowanie pustki jak to mówił inż. Mamoń.

Juuzek

Obojętny Juuzek -

Ot zwykła chłopka z prostego domu.

~Teresa -

Bardzo lubię Pana Marka Konrada jest bardzo miłym i otwartym facetem, Jest zawsze usmiechnięty i naturalny...Serdecznie go pozdrawiam Natomiast Pani Kozuchowska niestety jest sztuczna..Ten wymuszony smiech,kiedy udziela wywiadu nigdy nie jest szczery

InterWojtek222

Dobry InterWojtek222 -

Ile to beztalencie będzie straszyło z ekranów-nie oglądam programowo żadnego filmu z udziałem tego paszczura.

~wyższa sfera -

Zawsze mnie skręca, jak ją przez przypadek usłyszę albo zobaczę na ekranie. Ten sam żenujący poziom co kinga prejs. odpychająca ohyda. takie moje zdanie, dziękuję za uwagę

~Doris -

Ludzie, jak ja to czytam co wy piszecie, to mnie dopiero skreca!!!! Co za zlosc i zazdrosc!!!!!!!!!To tylko w Polsce mozna takich parszywych i oczerniajacych komentarzy naczytac!!!!!!!!!

~klonek -

Dej se kobito spokoj , taka prawda o tobie , poczytaj , porazajace ale prawdziwe , gwiazda to byla AUDREY HEPBURN ale NIE Ty , handluj pietrucha ,