Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Seks, ciąża i 16 lat

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Co ma zrobić dziewczyna, która zachodzi w ciążę w wieku 16 lat? Czy powiedzieć chłopakowi, że jest kiepski w łóżku? Odpowiedzi nie tylko na te pytania widzowie znajdą w programach o tematyce społecznej dla młodzieży, które emituje kanał MTV - "Licealne ciąże" oraz "O seksie bez stresu".

Dan Savage i Lauren Hutchinson w programie "O seksie bez stresu"
Dan Savage i Lauren Hutchinson w programie "O seksie bez stresu" /materiały programowe

"Licealne ciąże"

Młodych matek jest coraz więcej, ale akceptacja społeczna wobec wczesnego rodzicielstwa i problemów, z jakimi zmagają się młodzi rodzice, jest wciąż bardzo niska. W programie "Licealne ciąże" MTV próbuje walczyć ze stereotypami, ale też zasygnalizować nastolatkom, że nie są pozostawione samym sobie, że mogą znaleźć pomoc i profesjonalne wsparcie.

Bohaterkami programu są młode dziewczyny, zazwyczaj mające dopiero 16 lat, które są w ciąży. Muszą rezygnować z wielu przyjemności, często popadają także w konflikty ze swoimi rodzicami, ojcem swojego dziecka, a także z rodzinami ojca dziecka.

Kamera towarzyszy dziewczynom przez siedem miesięcy i obserwuje, jakie zmiany spowodowane wczesną ciążą zachodzą w życiu nastolatek. Program prowadzony jest w konwencji pamiętnika. MTV prezentuje już czwarty sezon tej dokumentalnej produkcji.

"O seksie bez stresu"

Czy powiedzieć chłopakowi, że jest kiepski w łóżku? Czy powinno się spotykać z byłą dziewczyną? Dlaczego ludzie wstydzą się przyznać do masturbacji? Czy seks może zniszczyć przyjaźń? Tego lata MTV zaprezentuje przełamujący tabu program "O seksie bez stresu".

Program prowadzi Dan Savage - jeden z najbardziej cenionych dziennikarzy i aktywistów w Stanach Zjednoczonych. Savage wraz z producentką Lauren Hutchinson odwiedza amerykańskie kampusy i rozmawia ze studentami o ich podejściu do seksu. Młodzi ludzie opowiadają o związkach i uczuciach. Dzielą się swoim doświadczeniem i obawami. Opowiadają o problemach w kontaktach z partnerami.

Autentyczne wypowiedzi pokazują, jak młodzież spędza czas w przerwach między wykładami i jak naprawdę wygląda życie nocne w akademikach oraz jak mało wie o intymnych kłopotach, relacjach partnerskich i o budowaniu związku.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Źródło informacji: INTERIA.PL

więcej o:
Nie,
O,
kiepski w łóżku,
lat

Świat Seriali


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (11)

Dodaj komentarz

~pepe -

czy powiedzieć dziewczynie, że tylko leży jak kłoda i żeby zaczęła dbać o swoją sylwetkę?

~oleg -

Teraz małolaty są takie tępe że brak słów.Większość uważa że jak robią loda to nie jest to seks więc ścigają się która więcej...

~mama -

prawidłowo, przysposobienie zawodowe, dla tępych wiejskich bab, by później same zarabiały (usługi obwoźne lub stacjonarne) - nie zaś czepiały się naszych chłopców z miasta

~aaa -

16-latka mówi chłopakowi, że jest kiepski w łóżku. Kolejna prostytutka wyrasta?

~gość -

Nie tylko małolaty mało wiedzą o antykoncepcji ale i osoby dorosłe bo to niestety u nas temat wciąż tabu i wstydliwy ale jak dochodzi do tragedii to co , to wtedy jest za późno.Mając te 16 lat to samemu się jest dzieckiem.

~fan 16.letnich matek -

"akceptacja społeczna wobec wczesnego rodzicielstwa jest wciąż bardzo niska" - no co za dramat, przecież wszyscy powinniśmy skakać do sufitu, że taka 16-latka "przełamując tabu" zachodzi w ciążę, a potem jako bezrobotna samotna matka do końca życia żyje z opieki społecznej - którą funduje "wyzwolone ze stereotypów" społeczeństwo. głupota środków masowego rażenia... ups. przekazu oraz libertynów obyczajowych dorównuje liczbie atomów we wszechświecie

~S. Nowak -

A czy nie wystarczy po prostu nie uprawiać seksu w wieku 16 lat? Kto to widział? Do wszystkiego należy dorosnąć, ale niestety młodzi uważają inaczej. Tak ich wychowały media i internet, który mówi tylko o miłości a nie wspomina o odpowiedzialności i to w każdej dziedzinie życia, mówi się A i nie mówi B. To jest największe zło, brak dobrych wzorców, liczy się tylko dobra zabawa a nie uczciwa praca.

~Tara -

Problemem już nie są licealistki w ciąży ale gimnazjalistki w ciąży. W małej miejscowości w tym roku szkolnym kilka gimnazjalistek jest w ciąży.To sukces wychowawczy rodziców i nauczycieli , jeżeli jakieś gimnazjum nie odnotowało tego zjawiska.Dzieci kilkunastoletnie nie potrafią się bawic ani rozmawiać bez alkoholu i seksu. Nie wszyscy oczywiście , ale większośc uznaje tylko takie zabawy. Rodzice często o ty wiedzą ale nie reagują z lenistwa , wygodnictwa , dla świętego spokoju.To jest chore, nasze społeczeństwo jest chore. Do tego chamstwo i prymityw, brak znajomości elementarnych zasad kultury . Picie alkoholu wszędzie , gdzie popadnie , w sklepach na wsi , pod sklepami, w miastch na chodniku - idą piją piwo po drodze wyrzucają butelkę ( wcale nie do smietnika tylko tam gdzie wypiją - na trawnik) widziałam to na własne oczy w Płocku , a pewnie tak jest wszędzie, zgroza i dzięki temu za kilka lat będziemy najbardziej prymitywnym społeczeństwem w Europie a potem i na świecie.

~Do kto R -

Skoro potrafią używać genitaliów, niech się jeszcze nauczą korzystać z mózgów, by przewidzieć konsekwencje.

~Do roboty! -

No tak, młodzi się bzykają, nigdzie toto nie pracuje, a później do opieki, sępy jedne.