Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Jedyny taki szpital

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Wypadki, przemoc domowa, powikłania po zabiegach, zatrucia, tajemnicze schorzenia... Te i inne oparte na faktach, często przejmujące ludzkie przeżycia, oglądać będziemy w nowym serialu TVN.

Kaja Sosnowska, Radosław Osmalak i Anna Nowicka na planie "Szpitala" / fot. Gałązka
Kaja Sosnowska, Radosław Osmalak i Anna Nowicka na planie "Szpitala" / fot. Gałązka /AKPA

Twórcy "Szpitala" zapewniają, że jego realizacja to spełnienie życzeń większości telewidzów. W tym paradokumentalnym serialu będą nie tylko wielkie emocje. Na ekranie zobaczymy również statystów i aktorów amatorów. To podoba się widzom.

Nowy serial ukazuje losy pacjentów i lekarzy, którzy trafiają na szpitalny oddział ratunkowy. - Nasz oddział ma przypominać ten, który pacjenci spotykają w prawdziwych klinikach. Nie pokazujemy fikcji, ale odwzorowujemy rzeczywistość. Wszystkie przypadki, które pokażemy, były stworzone na podstawie prawdziwych wypadków, odnotowanych w krakowskich szpitalach - opowiada Kaja Sosnowska, serialowa doktor Dominika Gajda.

Producenci fabularyzowanego dokumentu zakupili prawdziwe wyposażenie szpitalne. Na planie nic nie jest atrapą, chociaż sprzęt już nie działa.

Przy tworzeniu scenariusza i przy zdjęciach uczestniczyli konsultanci i lekarze szpitalnych oddziałów ratunkowych.

Serial "Szpital" kręcony jest w specjalnie zbudowanej hali w Krakowie. Realizuje go zespół składający się z ludzi odpowiadających za "W-11 Wydział Śledczy", "Detektywów" oraz "Julię".

Każdy odcinek "Szpitala" (emisja od poniedziałku do piątku) trwa 45 minut i stanowi odrębną całość. W każdym pojawią się nowi bohaterowie.

A będą to, jak w prawdziwym życiu m.in. ofiary wypadków drogowych, przemocy rodzinnej, a nawet niedoszli samobójcy. Finałem każdego odcinka jest rozwiązanie zagadki medycznej i rozstrzygnięcie sytuacji prywatnej pacjenta.

Problemy medyczne będą tylko punktem wyjścia do opowiedzenia zaskakujących ludzkich historii. Lekarze w "Szpitalu" walczą nie tylko o życie i zdrowie pacjentów, pomagają im także często w ich codziennych kłopotach. Nowy serial zapowiada się bardzo interesująco.

"Szpital" już od 11 lutego na antenie telewizji TVN. Emisja o 17:00.

Źródło informacji: Tele Tydzień

więcej o:
jedyna,
przemoc domowa

Świat Seriali


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (13)

Dodaj komentarz

~Mila -

Serial jest wspaniały mówi o realnych problemach społeczeństwa. Obsada aktorska jest również na wysokim poziomie. Pozdrawiam Pana Radka Osmalika jest naprawdę genialny.

~Mila -

Serial jest super, a Radosław Osmalak, który jest aktorem-amatorem gra wspaniale i naturalnie. Ogólnie obsada lekarska i pielęgniarska jest ekstra.

~lolek -

no jaka my to mamy słuzbe zdrowia toz to szok tylko film nijak sie ma do realiów na sorach czyzby to wybawianie złuzby zdrowia przez tvn szkoda kasy na ta szmire

~KRZYCHU -

... NO NIE WIEM... JEST JUŻ SERIAL W TVP2 SĄ "LEKARZE" W TVN... NACO JESZCZE TO? CZY OGLĄDANIE PRODUKCJI O CHOROBACH, LUDZKICH PROBLEMACH etc JEST NAPRAWDĘ TAKIEŻ FRAPUJĄCE? NIEMAL KAŻDA STACJA TELEWIZYJNA MA W SWOJEJ OFERCIE TEGO TYPU PROPOZYCJE. PYTAM WIĘC ZNÓW NACO NAM TO? CZY MOŻE ISTOTNIE TWÓRCOM ZALEŻY NA POKAZANIU JAK WINIEN WYGLĄDAĆ I FUNKCJONOWAĆ PRAWDZIWY SZPITAL I CAŁA SFERA ZDROWIA W POLSCE... OSOBIŚCIE RACZEJ NIE BĘDĘ OGLĄDAŁ...

~zzz.... -

Zastanawiam się, którzy widzowie życzyli sobie takiej beznadziejnej szmiry. Tak beznadziejnej produkcji już dawno nie widziałam. Ani akcji, ani dramaturgii, ani gry aktorskiej. Dno, totalne dno! Jeszcze kilka takich wynalazków i TVN pójdzie z torbami.

~Gość -

Beznadziejny serial !!!

~pauka -

Co to ma być.. serial świetny to byli "lekarze" a nie kolejne trudne sprawy ; /

~OOKO -

szpital i RZAD spelnia marzenia prawdziwych polakow [ RZAD WYKANCZA - SZPITAL LECZY ] ? NO ALE TAKIE CZASY !

~mql -

Kolejny serial paradokumentalny, czyli niestrawna pararozrywka serwowana przez tefałen dla parainteligentnych oglądaczy telewizji. Nie, dziękuję.

~hehehe -

NAM POTRZEBA PRZEMYSŁU, pracy, chleba a nie kolejnego zmyślonego serialiku zo zidiociałych medykach