Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Alicja Borkowska nigdy nie wróci na scenę

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Kiedy niedawno aktorka Alicja Borkowska, czyli Adela z "Barw szczęścia", doznała udaru i zapadła w śpiączkę, lekarze orzekli, że jej leczenie będzie długotrwałe i bardzo kosztowne. Kilkadziesiąt gwiazd skrzyknęło się właśnie, by wspólnie pomóc chorej koleżance, która pozostała bez środków do życia...

Alicja Borkowska
Alicja Borkowska /AKPA

Alicja Borkowska, choć kilka dni temu wybudziła się ze śpiączki, wciąż walczy o życie. Najprawdopodobniej już nigdy nie będzie mogła występować na scenie i grać w serialach... Ala i jej 10-letnia córka Vesna w jednej chwili pozostały bez środków do życia! Okazało się jednak, że aktorka znana m.in. z "Barw szczęścia" oraz kultowego musicalu "Metro", ma wielkie grono oddanych przyjaciół!

Kilkadziesiąt gwiazd bez chwili wahania zgodziło się wziąć udział w specjalnym projekcie, z którego cały dochód przeznaczony zostanie właśnie na pomoc Ali.

W jednym z warszawskich studiów nagraniowych stawiło się blisko 50 znanych z seriali, filmów i estrady gwiazd, by wspólnie zaśpiewać dla Alicji Borkowskiej. Wśród wykonawców specjalnej zimowo-świątecznej piosenki i teledysku znalazły się m.in. Małgorzata Socha, czyli Inga Gruszewska z "Przyjaciółek", Edyta Herbuś, czyli Marta Orłowska z "Klanu", Katarzyna Glinka, czyli Kasia Górka z "Barw szczęścia", Joanna Koroniewska, czyli Ola Czoper z "Komisarza Aleksa", Julia Kamińska, czyli Zuza z "Na dobre i na złe", Anna Korcz, czyli Izabela Brzozowska z "Na Wspólnej", Hanna Śleszyńska, czyli Auguścikowa z "Blondynki", oraz spodziewająca się właśnie swego trzeciego dziecka Małgorzata Lewińska, czyli niezapomniana Patrycja Cwał-Wiśniewska z "Lokatorów".

Alicja Borkowska ostatnio pojawiła się na ekranach w serialach "Barwy szczęścia", "Linia życia" i "Na dobre i na złe", zagrała również w filmie Petera Greenawaya "Nightwatching", ale najbardziej znana była z występów w musicalu "Metro" obok Edyty Górniak i Roberta Janowskiego (była w pierwszej obsadzie kultowego widowiska, które wystawione zostało nawet na nowojorskim Broadwayu). Alicja przez wiele lat związana była z teatrami londyńskimi, na scenach których stworzyła wiele uznanych za wspaniałe ról.

Dziś, kilka tygodni po tym, jak Alicja Borkowska doznała udaru, wiadomo już niemal na pewno, że nigdy nie wróci na scenę. Gdyby nie pomoc przyjaciół, być może nie udałoby się jej też wygrać walki o własne życie...

Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji o telewizyjnych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Źródło informacji: Agencja W. Impact

więcej o:
życia,
“Na dobre i na złe",
“Na dobre i na złe",
“Na dobre i na złe',
na,
Alicja Borkowska

Świat Seriali


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (14)

Dodaj komentarz

~aniolka -

a ojciec gdzie

dey

Obojętny dey -

tyle filmow ,wystepow i bez srodkow do zycia ? A gdzie oszczednosci i prawie darmowe ubezpieczenie zdrowotne?

~Iza -

Dziś była w "pytaniu na śniadanie" bardzo dobrze funkcjonuje, śpiewa, wygląda świetnie!!! Pozdrawiam gorąco i proszę Boga o zdrowie.

~Josef -

Co za brednie! Oczywiście bardzo współczuję i życzę powrotu do zdrowia, ale jak można pisać, że bez środków do życia. Jeśli jest zatrudniona na umowę o pracę, to za okres choroby ma wypłacaną pensję. Jeśli opłaca składkę dobrowolną do ZUS, też ma wypłacane świadczenie. Jeśli nie może wrócić do pracy, to składa wniosek rentowy do ZUS i na komisji ustalają czy ma prawo do renty. Jeśli jest tak bardzo chora, to otrzyma rentę. Dziecko ma rentę rodzinną po ojcu, lub alimenty.Nie tylko ona jest w takiej sytuacji. Dlaczego piszecie takie bzdury o braku środków do życia. Skandal!

~Mi -

Byla zona milionera caly czas pracowala, miala alimenty na dziecko. Czy ta pani nie zyla ponad stan???

~yolka -

Trzymam kciuki. Cuda się zdarzają .

~Darek z Katowic -

Życzę powrotu do zdrowia i pomyślnej rehabilitacji. Bardzo sympatyczna i dobrze, że ma dobrych przyjaciół. Ma ich, bo sama jest dobra dla ludzi.

~akok -

"..wiadomo już niemal na pewno, że nigdy nie wróci na scenę." Skąd wiadomo, że nie wróci, Bogiem jesteście?

~Hmm -

Nie była ubezpieczona stąd te koszty

~pusia -

Opamiętajcie się ludzie.Nikomu nie życzę takiego nieszczęścia.Jeśli dziewczyna ma jeszcze takich przyjaciół to prawdziwy cud w tych czasach,Większość wysila się tylko na wiązankę,jak już człowieka nie ma.I to tylko po to,by uspokoić sumienie.