Życie i seks Adeli

"Życie Adeli", wchodzące do kin na całym świecie w październiku tego roku, to film zawierający jedne z najśmielszych scen erotycznych w historii kina. Większość dystrybutorów, w tym polski, zdecydowała się na wprowadzenie zwycięzcy Złotej Palmy w pełnej nieocenzurowanej wersji, jednak w kilku krajach widzowie zobaczą go bez kilku najmocniejszych fragmentów.

Film wszędzie otrzymał najwyższą kategorię wiekową: tylko dla widzów pełnoletnich. W Stanach Zjednoczonych oznacza to najbardziej restrykcyjną kategorię NC-17, która najczęściej uniemożliwia walkę o czołowe pozycje box office.

Reklama

Amerykańscy dystrybutorzy często więc cenzurują filmy, by jej uniknąć. W przeszłości kategorię tę otrzymały m.in. tak głośne obrazy jak "Ostatnie tango w Paryżu", "Nagi instynkt", "Ostrożnie pożądanie", czy "Wstyd". Już dziś natomiast wiadomo, że film Kechiche'a nie będzie mógł być pokazany w Idaho, którego kodeks obyczajowy zabrania pokazywania scen "seksu, masturbacji, sodomii, seksu oralnego".

"Życie Adeli" jeszcze przed wejściem do szerokiej dystrybucji wzbudził kontrowersje, kiedy obie aktorki wyznały w jednym z wywiadów, że nie były gotowe na nakręcenie scen erotycznych wymagających od nich całkowitego poświęcenia. - Chwilami było to bardzo upokarzające - mówiła Léa Seydoux, odtwarzająca jedną z głównych ról. - Czułam się jak prostytutka, udając przez 6 godzin orgazm przed trzema kamerami.

Z kolei Adele Exarchopoulos, grająca rolę tytułową, mówiła o trwających 5 miesięcy zdjęciach i pracy na planie, że nie oczekiwano od nich udawania. - Reżyser chciał czegoś niebezpiecznego każdego dnia - opowiadała. - Dla dziewiętnastoletniej dziewczyny tak intensywna praca była trudna, a czasami bolesna. Wiem, że pracowałyśmy z geniuszem, ale każdy geniusz jest też katem.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Dowiedz się więcej na temat: \ Film | żyja | życia | zycie | życie Adeli

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje