Wręczono Złote Satelity

Obraz "Far from Heaven" Todda Haynesa otrzymał wyróżnienia w najważniejszych kategoriach podczas uroczystej ceremonii wręczenia Złotych Satelitów, nagród przyznawanych przez zagranicznych dziennikarzy zrzeszonych w International Press Academy. Wyróżnienia przyznano po raz siódmy. W tym roku triumfowały produkcje niezależne.

Obraz "Far from Heaven" otrzymał wyróżnienia w kategorii "Najlepszy film dramatyczny", doceniono również reżysera obrazu oraz Dennisa Haysberta ("Najlepszy aktor dramatyczny w roli drugoplanowej").

Reklama

Daniel Day-Lewis ("Gangs of New York" ) zdobył nagrodę za najlepszą rolę męską w dramacie, ex aequo z Michaelem Cainem ("Spokojny Amerykanin").

Film Martina Scorsese, "Gangs of New York", uhonorowano również za najlepszy montaż i scenografię.

Diane Lane została uznana za najlepszą aktorkę w filmie dramatycznym, za kreację w filmie "Niewierna".

W kategorii "Najlepsza komedia" zwyciężyła niezależna opowieść "Moje greckie wesele".

Oto pełna lista nagrodzonych:

FILM

Najlepsza aktorka w filmie dramatycznym:
Diane Lane, "Niewierna" (20th Century Fox)

Najlepszy aktor w filmie dramatycznym:
Daniel Day Lewis, "Gangs of New York" (Miramax)
Michael Caine, "Spokojny Amerykanin" (Miramax)

Najlepsza aktorka w komedii / musicalu:
Jennifer Westfeldt, "Kissing Jessica Stein" (Fox Searchlight Pictures)

Najlepszy aktor w komedii / musicalu:
Kieran Culkin, "Igby Goes Down" (MGM)

Najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie dramatycznym:
Edie Falco, "Sunshine State" (Sony Pictures Classics)

Najlepszy aktor drugoplanowy w filmie dramatycznym:
Dennis Haysbert, "Far from Heaven" (Focus Features)

Najlepsza aktorka drugoplanowa w komedii / musicalu:
Tovah Feldshuh, "Kissing Jessica Stein" (Fox Searchlight Pictures)

Najlepszy aktor drugoplanowy w komedii / musicalu:
Michael Constantine, "Moje greckie wesele" (IFC Films)

Najlepszy film dramatyczny:
"Far from Heaven" (Focus Features)

Najlepszy film komediowy / musical:
"Moje greckie wesele" (IFC Films)

Najlepszy film obcojęzyczny:
"Porozmawiaj z nią" - Hiszpania

Najlepszy film animowany / z wykorzystaniem technik komputerowych:
"Spirited Away"

Najlepszy film dokumentalny:
"The Kid Stays in the Picture"

Najlepszy reżyser:
Todd Haynes, "Far from Heaven"

Najlepszy scenariusz oryginalny:
Pedro Almodovar, "Porozmawiaj z nią"

Najlepszy scenariusz adaptowany:
Charlie Kaufman, "Adaptacja"

Najlepsza muzyka:
Elliot Goldenthal, "Frida"

Najlepsza piosenka:
"Something to Talk About", "Był sobie chłopiec"

Najlepsze zdjęcia:
Conrad L. Hall, "Droga do zatracenia"

Najlepsze efekty wizualne:
Jim Rygiel, "Władca Pierścieni: Dwie Wieże"

Najlepszy montaż:
Thelma Schoonmaker, "Gangs of New York"

Najlepszy dźwięk:
Larry Blake, "Solaris"

Najlepsza scenografia:
Alessandro Alberti, et. al., "Gangs of New York"

Najlepsze kostiumy:
Julie Weiss, "Frida"

TELEWIZJA

Najlepsza mini-seria:
"Taken" (Sci-Fi)

Najlepszy film zrealizowany na potrzeby telewizji:
"Od drzwi do drzwi" (TNT)

Najlepsza aktora w mini-serii lub filmie zrealizowany na potrzeby telewizji:
Vanessa L. Williams, "Keep The Faith, Baby" (Showtime)<

Najlepszy aktor w mini-serii lub filmie zrealizowany na potrzeby telewizji:
William H. Macy, "Od drzwi do drzwi" (TNT)

Najlepszy aktor drugoplanowy w serii, mini-serii lub filmie zrealizowany na potrzeby telewizji:
Linus Roach, "The Gathering Storm"(HBO)

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serii, mini-serii lub filmie zrealizowany na potrzeby telewizji:
Helen Mirren, "Od drzwi do drzwi"(TNT)

Najlepszy serial dramatyczny:
"CSI" (CBS)

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym:
C.C.H. Pounder, "The Shield" (FX)

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym:
Kiefer Sutherland, "Przez 24 godziny" (Fox)

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym:
Sarah Clarke, "Przez 24 godziny"

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym:
Victor Garber, "Alias" (ABC)

Najlepszy serial komediowy:
"The Bernie Mac Show" (Fox)

Najlepsza aktorka w serialu komediowym:
Debra Messing, "Will & Grace" (NBC)

Najlepszy aktor w serialu komediowym:Bernie Mac, "The Bernie Mac Show" (Fox)

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym:
Doris Roberts, "Everybody Loves Raymond" (CBS)

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym:
Eric Roberts, "Less Than Perfect" (ABC)

NOWE MEDIA

Najlepsza postać z mediów interaktywnych
Shinobi, "Shinobi"

Najlepsza koncepcja wizualna:
"Resident Evil: 0"

Najbardziej innowacyjna fabuła:
"Eternal Darkness: Sanities Requiem"

Gra roku:
"No One Lives Forever: A Spy in H.A.R.M.'s Way"

Najlepsze DVD:
"Władca Pierścieni: Dwie Wieże"

Najlepsze DVD dla młodych widzów:
"Potwory i spółka"

Najlepsze dodatki:
"Raport mniejszości" - reportaże

Specjalna nagroda DVD - Humanitarna:
"9/11"

Nagrody specjalne:
Nagroda Mary Pickford za wybitny wkład artystyczny w przemysł rozrywkowy (Mary Pickford Award for Outstanding Artistic Contribution to the Entertainment Industry): Robert Evans

Nagroda Tesla Awards za wkład w rozwój technologii cyfrowej (Tesla Award in Recognition for Visionary Achievements in the World of Digital Technology and Sound): George Lucas

Nagroda za wybitny wkład w przemysł rozrywkowy (Award for a Career of Outstanding Service in the Entertainment Industry): Murray Weissman & Dick Delson z Weissman Delson Communications

Wybitny debiutant (Outstanding New Talent): Derek Luke, "Antwone Fisher"

Wybitna obsada filmu fabularnego (Outstanding Motion Picture Ensemble): "Władca Pierścieni: Dwie Wieże"

Dowiedz się więcej na temat: DVD | Władca pierścieni | wieże | wkład | nagroda | obraz | satelity | FOX | aktorka | aktor | film

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje