Reklama

"Wenus w futrze": Erotyczna komedia Polańskiego [zwiastun]

Monolith Films, koproducent i polski dystrybutor najnowszego filmu Romana Polańskiego "Wenus w futrze", zaprezentował polski zwiastun erotycznej komedii twórcy "Rzezi".

Głównym bohaterem "Wenus w futrze" jest Thomas, reżyser poszukujący do swojej nowej sztuki odtwórczyni głównej roli. Wyczerpujący casting do nowego spektaklu nie przynosi rezultatu. Żadna z kandydatek nie nadaje się do roli kobiety, która zawiera umowę z mężczyzną, by uczynić z niego niewolnika. Zrezygnowany reżyser już zbiera się do wyjścia, gdy do teatru wpada Wanda. Wydaje się bezczelna, niewychowana, zdesperowana i nieprzygotowana. Gdy Thomas niechętnie zgadza się dać jej szansę, aktorka przechodzi oszałamiającą metamorfozę.

Reklama

Polański, pytany na festiwalu w Cannes, gdzie "Wenus w futrze" miało światową premierę, o powody, dla którego zdecydował się zaadaptować na potrzeby kina sztukę Ivesa, odparł: "Uwiódł mnie humor tekstu, który jest znakomitym materiałem dla pary aktorów i satyrą na seksizm".

"Wenus w futrze" to adaptacja opromienionej wielkimi sukcesami na Broadwayu sztuki Davida Ivesa inspirowanej nowelą pod tym samym tytułem autorstwa Leopolda von Sacher-Masocha.

Autorem zdjęć do filmu jest wybitny polski operator Paweł Edelman, który współpracował z Polańskim na planie "Pianisty", "Oliviera Twista" i "Autora widmo".

W rolach głównych wystąpili:: Emmanuelle Seigner oraz Mathieu Amalric, francuski aktor polskiego pochodzenia, znany z filmów "Quantum of Solace" oraz nagrodzonego już w Cannes i nominowanego do 4 Oscarów "Motyla i skafandra", w którym również zagrał z żoną Polańskiego. Producentem "Wenus w futrze" jest R.P. Productions, a współproducentem Monolith Films. Film powstał przy współudziale Polskiego Instytutu Filmowego.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Dowiedz się więcej na temat: Wenus w futrze | Roman Polański | zwiastuny | Wenus w futrze

Reklama

Wasze komentarze (9)

Dodaj komentarz Sortuj

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje