Reklama

Weekend w kinie: Uratować Ziemię, Londyn i pokonać chorobę

"Transformers: Ostatni Rycerz" rozbija rdzeń mitu o tej popularnej serii, redefiniując zarazem pojęcie bohatera. Ludzie i Transformery toczą ze sobą wojnę. Optiums Prime odszedł. Klucz do ocalenia naszej przyszłości jest zakopany w sekretach przeszłości, w zapomnianej historii obecności Transformerów na Ziemi. Uratowanie ludzkości leży w rękach nieoczywistych sprzymierzeńców: Cade'a Yeagera (Mark Wahlberg), Bumblebee oraz brytyjskiego lorda (Anthony Hopkins) i oksfordzkiej profesorki (Laura Haddock). Prześladowani staną się bohaterami. Bohaterowie staną się złoczyńcami. Przetrwa tylko jeden świat - ich albo nasz.

Reklama


Szpiegowski thriller Michaela Apteda "Tożsamość zdrajcy" rozpoczyna się w momencie, gdy CIA aresztuje mężczyznę podejrzanego o planowanie ataku na Londyn. Agentka Alice Racine (Noomi Rapace), niegdyś as wywiadu, dziś odsunięta od czynnej służby, zostaje niespodziewanie wezwana na miejsce przesłuchania. Szybko odkrywa, że w szeregach CIA kryje się zdrajca. Rozpoczyna się pościg, którego stawką jest życie milionów ludzi i bezpieczeństwo kraju. Choć oficjalnie Alice to niebezpieczny zbieg, tylko ona może udaremnić śmiercionośny atak biologiczny na miasto. Wśród garstki osób, którym może zaufać, jest tajemniczy Jack Alcott (Orlando Bloom), który stanie z nią ramię w ramię w walce o Londyn. W filmie zobaczymy również Johna Malkovicha i Michaela Douglasa.

Animacja "Czerwony żółw" - urzekająca baśń dla dorosłych - to nowa produkcja legendarnego japońskiego Studia Ghibli ("Spirited Away: W krainie Bogów"). To uniwersalna i poetycka opowieść o cyklach natury i biegu życia. Film skupia się na losach rozbitka, który podczas sztormu ratuje się na tropikalnej wyspie. Początkowo to odludne miejsce jawi mu się jako więzienie, z którego próbuje za wszelką cenę uciec. Jednak jego nastawienie zaczyna się zmieniać, kiedy odkrywa tajemnice wyspy...

Dokumentalny "Gleason" to opowieść o Stevie Gleasonie - byłej gwieździe amerykańskiej ligi NFL, który dowiedział się, że jest chory na stwardnienie zanikowe boczne - postępującą i śmiertelną chorobę neurologiczną. Krótko po diagnozie okazało się, że jego żona, Michel spodziewa się dziecka. Zdeterminowany by przeżyć swoje ostatnie lata życia jak najpełniej, Gleason wyrusza w podróż na Alaskę, tworzy fundację, żeby pomóc innym chorym, naprawia relację z ojcem oraz nagrywa wideo-dziennik dla swojego nienarodzonego syna. Ten inspirujący dokument, wypełniony humorem i odwagą, pokazuje człowieka, który toczy nieustanną walkę z bolesną chorobą i przeciwnościami losu. To portret nadziei, ojcostwa i miłości do życia.

"Jak dogryźć mafii" to kryminalna komedia z Bruce'em Willisem w głównej roli. Życie Steve'a Forda (Willis), prywatnego detektywa z Los Angeles, staje na głowie, gdy jego ukochany pies Buddy zostaje porwany przez gangsterów. Chcąc odzyskać pupila, Ford przystaje na warunki mafii i podejmuje się misji odzyskania skradzionej walizki pełnej narkotyków. W niespełna 24 godziny od przyjęcia zadania, Steve znajdzie się na celowniku napompowanych testosteronem zakapiorów z Samoa, bandziorów mściwego lichwiarza i połowy półświatka z Miasta Aniołów. A to nie koniec kłopotów Forda! Aby ocalić najlepszego przyjaciela człowieka, sam będzie musiał stać się prawdziwym kumplem na zabój.

Francuska komedia "Miłość aż po ślub" to historia Juliette, która zajmuje się organizacją ślubów, ale sama jest zadowoloną z życia singielką. Facetów traktuje dość lekko i ze swobodą korzysta z atutów własnej urody. Szczególnie, że w dzieciństwie była szkolnym "brzydkim kaczątkiem". Wszystko jednak zmienia się, gdy okoliczności zmuszają ją do organizacji wesela Alexii, wyjątkowo nielubianej koleżanki z podstawówki. Co gorsza narzeczonym Alexii okazuje się być Mathias, uroczy facet, z którym Juliette spędziła niedawno upojną noc. Trzeba być nie lada zawodowcem, by zorganizować szczęście antypatycznej paniusi z mężczyzną, którego się kocha. Juliette nie może sobie pozwolić na stratę tego zlecenia. Ślub musi się odbyć, ale kto będzie panną młodą, to się jeszcze okaże...

Niezależny dramat "Jonathan" to opowieść o tytułowym 23-latku, który od dawna opiekuje się chorym ojcem i prowadzi rodzinne gospodarstwo. Ciężki stan ojca i napięte relacje między domownikami sprawiają, że atmosfera nie jest najlepsza. Jonathan przypuszcza, że ma to jakiś związek z jego matką, która zmarła, kiedy był jeszcze dzieckiem. Jednak na próżno próbuje się o niej czegoś dowiedzieć. Kiedy stan skłóconego z rodziną ojca się pogarsza, niespodziewanie w domu pojawia się jego przyjaciel z młodości, który chce się nim zaopiekować. Jonathan nie chce się na to zgodzić, ale z czasem wyczuwa, że może być on kluczem do wyjaśnienia rodzinnej tajemnicy.

Francuska produkcja "Podarować życie" to wielowątkowy dramat, skupiający się wokół tragicznej śmierci młodego surfera, którego serce może uratować życie - czekającej na przeszczep - kobiecie. Poruszający film opowiadający o doświadczeniu straty, żałoby, nadziei oraz symbolicznym nowonarodzeniu. "Podarować życie" to także historia rodzicielskiej miłości, poświęcenia oraz niemożności pogodzenia się z faktem zbyt gwałtownego odejścia, bez szansy na pożegnanie.

"Old Fashioned" to historia Claya Walsha, niegdyś idola studenckiej braci, który porzucił beztroską hulankę, by prowadzić sklep z antykami w miasteczku uniwersyteckim gdzieś w Stanach. Otacza go tam sława osoby głoszącej górnolotne i przestarzałe hasła na temat miłości i związków oraz głęboko wierzącej w Boga. Pewnego dnia w okolicy pojawia się dziewczyna o niespokojnej naturze, Amber Henson i wynajmuje mieszkanie nad jego sklepem. Odkrywa ona ze zdziwieniem, że silna wiara i szlachetne poglądy, zupełnie dla niej nowe i przez to intrygujące, bardzo ją pociągają. A Clay, choć stara się zwalczyć i wyprzeć to uczucie, zwyczajnie nie potrafi się oprzeć jej spontanicznemu i pełnemu pasji podejściu do życia. Koniec końców Clay musi przestać się chować za swoimi skomplikowanymi teoriami, a Amber przełamać swój strach i uleczyć stare rany. Ta dwójka razem osiąga coś niespotykanego - okazuje się, że we współczesnych czasach nadal można uprawiać staromodne zaloty, pozostając w zgodzie z wiarą.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy