Reklama

Miła, ale do czasu

Już od 18 października na naszych ekranach gościć będzie nowa ekranizacja słynnej książki Stephena Kinga - "Carrie". Rolę, którą w ikonicznej wersji Briana De Palmy z 1976 roku zagrała Sissy Spacek, objęła Chloë Grace Moretz ("Hugo i jego wynalazek", "Kick-Ass").

Moretz od początku była mocną kandydatką. - Co roku zastępy dzieciaków próbują swych sił w aktorstwie, ale wielkie talenty są rzadkie - opowiadała reżyserka filmu Kimberly Peirce ("Nie czas na łzy").

Reklama

- A Chloë wspaniale wygląda na ekranie! Jeszcze ważniejsze jest to, że we wszystkich filmach, w których ją widziałam, wykonała kawał dobrej roboty.

Młodziutka aktorka (rocznik '97) tak mówiła o granej przez siebie Carrie: - Dla mnie to przede wszystkim dziewczyna, która jest zbyt mocno kochana przez matkę, co nie pozwala jej odnaleźć własnej drogi w życiu. To powoduje wewnętrzny konflikt, który z czasem przeradza się w dramatyczną walkę. Carrie uwalnia się spod wpływu matki poprzez bunt, wydaje się jej, że zyskuje kontrolę nad tym, co robi. Lecz jednocześnie całkowicie ją traci.

Moretz świadomie nie szukała wzorców w klasycznym horrorze De Palmy: - Słyszałam, że to wspaniały film, a rola Sissy Spacek jest doskonała. Jednak nie chciałam oglądać tamtej wersji. Carrie miała być moja, tak jak ja ją sobie wyobraziłam. Oprócz lektury scenariusza, dokładnie przeczytałam książkę i znalazłam tam wiele inspiracji. U Kinga Carrie jest wściekła na wszystkich; w naszym filmie stara się być miła dla tych, którzy jej nienawidzą. Do czasu.

Peirce uznała zatrudnienie Moretz za niezwykle trafną decyzję: - Jest zachwycająca! - entuzjazmowała się. - Pewnie większość reżyserów tak mówi o swych gwiazdach, ale ja jestem naprawdę przekonana o jej wyjątkowości. Potrafiła oddać to, co najważniejsze: Carrie to dziewczyna, która pomimo wszystko rozkwita. Mając Chloë, mieliśmy więc niejako rozkwitającą młodość po swojej stronie.

Nastolatka Carrie White (Moretz) wychowywana jest przez głęboko wierzącą i konserwatywną matkę (Julianne Moore). Nie przysparza to dziewczynie popularności w szkole, gdzie czuje się bardzo samotna. W Carrie jest jednak coś bardzo wyjątkowego... Prześladujący ją rówieśnicy poznają jej sekret w dniu balu maturalnego, kiedy to ujawni ona swoje moce telekinetyczne i wykorzysta je, aby wyrównać rachunki.


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Dowiedz się więcej na temat: Carrie | de | kinga | mil | Milow | Chloë Grace Moretz

Reklama

Wasze komentarze (0)

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje