Reklama

Lubaszenko pokaże "Kochanie na kredyt"

W Pałacu Mierzęcin odbyły się pierwsze próby do scenicznej wersji najnowszej sztuki Marcina Szczygielskiego "Kochanie na kredyt". Reżyser, Olaf Lubaszenko, z dala od stołecznego zgiełku, pracował z aktorami nad adaptacją przedstawienia.

W obsadzie znaleźli się: Agnieszka Sienkiewicz, Tamara Arciuch, Bartek Kasprzykowski, Filip Bobek, Piotr Zelt.

Reklama

Główna bohaterka sztuki to Anna - była prezenterka telewizyjna uzależniona od zakupów - którą gra, pełna temperamentu Agnieszka Sienkiewicz. W rolę jej byłego chłopaka wciela się Bartek Kasprzykowski, a rolę byłej macochy, z którą Anna często się spiera, kreuje Tamara Arciuch. Filip Bobek z kolei gra komornika, któremu towarzyszy ochroniarz z intrygującą przeszłością - w tej roli Piotr Zelt.

Motywem przewodnim sztuki są różne rodzaje współczesnych uzależnień. Czy "Kochanie na kredyt" osiągnie podobny sukces jak poprzednia sztuka duetu Szczygielski-Lubaszenko - "Single i remiksy"? Reżyser uważa, że wiele czynników pozwala mieć optymistyczne przeczucia.

- Po pierwsze - autor, który już parokrotnie udowodnił, że ma duży talent, wrażliwość oraz ucho na naszą rzeczywistość. Po drugie - fantastyczna obsada. Liczę, że będzie magnesem dla widowni. Co jeszcze? Atrakcyjny temat. W "Singlach i remiksach" mówiliśmy o korporacji, o tym, co praca i kariera robią z naszym życiem. W "Kochaniu na kredyt" mówimy o uzależnieniu od przedmiotów i posiadania. Obie sztuki należą do gatunku komediowego, sprawiają wrażenie lekkich, ale siłą pisarstwa Marcina Szczygielskiego jest to, że rzeczy z pozoru błahe mają głębszy sens, podtekst, drugie dno - wyjaśnił reżyser Olaf Lubaszenko.

Prapremiera "Kochania na kredyt" odbędzie się 23 listopada w londyńskim The Mermaid Theatre. W Warszawie natomiast sztukę będzie można zobaczyć na początku grudnia.

W chwilach wolnych od prób cała ekipa spektaklu relaksowała się w malowniczo położonym Pałacu Mierzęcin. Artyści korzystali z różnych form wypoczynku, jakie oferuje to miejsce - spacerowali, grali w tenisa, jeździli rowerem, konno, pływali w basenie. Wszystkich urzekła miła obsługa Pałacu Mierzęcin oraz pyszna kuchnia.

Efekty ich pracy poznamy pod koniec roku. W grudniu spektakl pokazywany będzie bowiem w całej Polsce.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

AKPA
Dowiedz się więcej na temat: Olaf Lubaszenko | Kocha | Kochanie | na

Reklama

Wasze komentarze (0)

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje