Reklama

Reklama

Reklama

Koniec zdjęć do filmu "Pitbull. Niebezpieczne kobiety"

Patryk Vega poinformował na Facebooku, że we wtorek, 28 czerwca, zakończyły się zdjęcia do do filmu "Pitbull. Niebezpieczne kobiety".

Alicja Bachleda-Curuś na planie nowego "Pitbulla"

"Pitbull. Niebezpieczne kobiety" to kontynuacja "Pitbulla. Nowych porządków", który trafił do kin w styczniu.

Reklama

Reklama

Scenariusz oparto na opowieściach prawdziwych policjantek. - Tak jak poprzedni, film zbudowany jest w stu procentach na autentycznych sytuacjach i autentycznych dialogach - mówił dziennikarzom na planie reżyser i autor scenariusza Patryk Vega.

Tym razem akcja koncentruje się na kobietach i to one są głównymi bohaterkami. To m.in. Zuza (Joanna Kulig) i Jadźka (Anna Dereszowska). Na drodze świeżo upieczonych policjantek los stawia bardziej doświadczonych kolegów po fachu: Gebelsa (Andrzej Grabowski) i Majamiego (Piotr Stramowski). Ich doświadczenie okaże się bezcenne w starciu funkcjonariuszek ze skorumpowanymi przełożonymi, jak Izabela Zych ps. Somalia (Cielecka), oraz z brutalnym przestępczym światem gangów motocyklowych i mafii paliwowej.

Życie prywatne bohaterek jest równie skomplikowane. Jadźka zmaga się z nieobliczalnym mężem (Artur Żmijewski), Zuza wikła się w romans z Remkiem ps. Cukier (Sebastian Fabijański), śmiertelnie niebezpiecznym członkiem gangu motocyklowego, którego dziewczyna, Drabina (Alicja Bachleda-Curuś), właśnie wychodzi z więzienia.

- Zazwyczaj w kinie policyjnym kobieta była uprzedmiotowiona w męskim świecie. Była podawaczem kwestii, względnie - nosiła teczkę za facetem. W rzeczywistości w zeszłym roku 40 proc. funkcjonariuszy przyjętych do policji stanowiły kobiety - zwracał uwagę Vega w rozmowie z dziennikarzami.

Nową postacią serii jest grana przez Alicję Bachledę-Curuś Drabina.

Drabina to rola, jaką od bardzo dawna chciałam zagrać w polskim kinie. W Stanach Zjednoczonych zdarzało mi się grać niebezpieczne kobiety, natomiast w Polsce jeszcze nie miałam okazji. Wiem, że jest to postać dość nietypowa w stosunku do mojego wizerunku. Dlatego cieszę się, że mogę zaskoczyć publiczność. Pokazać się widzom z innej strony - deklaruje aktorka.

"Pitbull" ma być kinową trylogią - część trzecia trafić ma na ekrany w 2017.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pitbull. Niebezpieczne kobiety

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje