Emma Watson robi sobie przerwę w karierze

Znana z roli Hermiony Granger z filmowej serii "Harry Potter" Emma Watson, zdecydowała się na rok przerwy od aktorstwa. Aktorka postanowiła poświęcić ten czas na samodoskonalenie oraz działalność społeczną.

Emma Watson

"Biorę rok odpoczynku od aktorstwa z dwóch powodów" - wyjawiła Watson podczas rozmowy z Bell Hooks dla magazynu Paper. "Pierwszą jest mój rozwój osobisty. Stawiam sobie za zadanie czytanie jednej książki co tydzień oraz czytanie przynajmniej jednej co miesiąc w ramach mojego klubu książki. Staram się czytać i pozyskiwać wiedzę na własną rękę".

Reklama

W dalszej części wywiadu aktorka przyznała, ze rozważała powrót na studia. "Prawie zdecydowałam się na roczny kurs gender studies, ale zdałam sobie sprawę, że uczę się o wiele więcej poprzez rozmowę". W ciągu swej rocznej przerwy Watson zamierza wysłuchać jak największej ilości kobiet oraz angażować się w kolejne projekty feministyczne.

Podczas rozmowy padło także pytanie o postać Hermiony. "Początkowo naprawdę starałam się wmówić sobie: 'Nie jestem jak Hermiona. Interesuję się moda i jestem o wiele fajniejsza', ale później zaakceptowałam to. Bo w rzeczywistości mamy bardzo dużo wspólnego. Są wyraźne różnice, ale w wielu wypadkach jesteśmy identyczne. I przestałam z tym walczyć".

Watson zakończyła niedawno zdjęcia do aktorskiej wersji "Pięknej i bestii". Film wejdzie do kin na całym świecie w lutym 2017 roku. Wcześniej będziemy mogli ją zobaczyć w thrillerze "The Circle", w którym wystąpiła wspólnie z Tomem Hanksem.


Dowiedz się więcej na temat: Emma Watson

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje