Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

"Wenus w futrze": Erotyczna komedia Polańskiego [zwiastun]

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Monolith Films, koproducent i polski dystrybutor najnowszego filmu Romana Polańskiego "Wenus w futrze", zaprezentował polski zwiastun erotycznej komedii twórcy "Rzezi".

Tytułową Wenus odgrywa żona Polańskiego, Emmanuelle Seigner.
Tytułową Wenus odgrywa żona Polańskiego, Emmanuelle Seigner. /materiały dystrybutora

Głównym bohaterem "Wenus w futrze" jest Thomas, reżyser poszukujący do swojej nowej sztuki odtwórczyni głównej roli. Wyczerpujący casting do nowego spektaklu nie przynosi rezultatu. Żadna z kandydatek nie nadaje się do roli kobiety, która zawiera umowę z mężczyzną, by uczynić z niego niewolnika. Zrezygnowany reżyser już zbiera się do wyjścia, gdy do teatru wpada Wanda. Wydaje się bezczelna, niewychowana, zdesperowana i nieprzygotowana. Gdy Thomas niechętnie zgadza się dać jej szansę, aktorka przechodzi oszałamiającą metamorfozę.

Polański, pytany na festiwalu w Cannes, gdzie "Wenus w futrze" miało światową premierę, o powody, dla którego zdecydował się zaadaptować na potrzeby kina sztukę Ivesa, odparł: "Uwiódł mnie humor tekstu, który jest znakomitym materiałem dla pary aktorów i satyrą na seksizm".

"Wenus w futrze" to adaptacja opromienionej wielkimi sukcesami na Broadwayu sztuki Davida Ivesa inspirowanej nowelą pod tym samym tytułem autorstwa Leopolda von Sacher-Masocha.

Autorem zdjęć do filmu jest wybitny polski operator Paweł Edelman, który współpracował z Polańskim na planie "Pianisty", "Oliviera Twista" i "Autora widmo".

W rolach głównych wystąpili:: Emmanuelle Seigner oraz Mathieu Amalric, francuski aktor polskiego pochodzenia, znany z filmów "Quantum of Solace" oraz nagrodzonego już w Cannes i nominowanego do 4 Oscarów "Motyla i skafandra", w którym również zagrał z żoną Polańskiego. Producentem "Wenus w futrze" jest R.P. Productions, a współproducentem Monolith Films. Film powstał przy współudziale Polskiego Instytutu Filmowego.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Źródło informacji: INTERIA.PL

więcej o:
zwiastuny,
Roman Polański,
Wenus w futrze

Zwiastuny


  Skomentuj artykuł:

  Wasze komentarze (9)

  Dodaj komentarz

  ~armagedon -

  Gdyby Polański nie był żydem a polskim księdzem już zostałby zlinczowany a tak może spokojnie bywać na salonach.

  ~he? -

  Interpol nadal szuka pana reżysera?

  ~hahahaa -

  Wanda? Tak miała na imię macocha Romana P.!

  ~pytacz -

  Polański to ten Żyd i pedofil?

  ~lewactwo -

  żydowski staruszek jest nietykalny przez prawo za te lubieżne czyny z małoletnią osobą jakich się w przeszłości dopuścił tylko dlatego że nazywają go artystą! Jego produkcję budzą odrazę gdyż jako komunistyczny gorszyciel pokazuje jedynie perwersje w najgorszym możliwym wydaniu traktując człowieka jak przedmiot służący mu do spełniania jego obleśnych fascynacji! Od pewnego czasu da się dostrzec iż kino czy teatr przestało się jednoznacznie kojarzyć z kulturą gdzie NORMALNY CZŁOWIEK dostawał konkretną dawkę bodźców na wyższym poziomie odbioru skłaniająca go ku refleksjom! Roman Polański jak i jemu podobni nasączony jest komunistycznymi ideologiami przez co wytwory jego wyobraźni niemal zmuszają go do robienia pornografii z elementami zbrodni i absolutnie to nie może być przez koneserów oceniane jak dzieło! Medialna dominacja komunistycznych zwyrodnialców dyktuje warunki co ma zawierać film aby został rozreklamowany i nagrodzony gdyż lewicowa hołota w taki sposób deformuje ludzi tworząc z nich pustych kierujących się jedynie popędem homoseksualistów z zamiarem obcowania płciowego z noworodkami gdy tylko uzyskają odpowiednie prawne regulacje!

  ~ar2r -

  Erotyczna komedia Polańskiego ? Jak polańskiego to myślałem że to będzie z 13 letnim dziewczynkami