Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Miła, ale do czasu

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Już od 18 października na naszych ekranach gościć będzie nowa ekranizacja słynnej książki Stephena Kinga - "Carrie". Rolę, którą w ikonicznej wersji Briana De Palmy z 1976 roku zagrała Sissy Spacek, objęła Chloë Grace Moretz ("Hugo i jego wynalazek", "Kick-Ass").

Chloë Grace Moretz w scenie z filmu "Carrie"
Chloë Grace Moretz w scenie z filmu "Carrie" /materiały dystrybutora

Moretz od początku była mocną kandydatką. - Co roku zastępy dzieciaków próbują swych sił w aktorstwie, ale wielkie talenty są rzadkie - opowiadała reżyserka filmu Kimberly Peirce ("Nie czas na łzy").

- A Chloë wspaniale wygląda na ekranie! Jeszcze ważniejsze jest to, że we wszystkich filmach, w których ją widziałam, wykonała kawał dobrej roboty.

Młodziutka aktorka (rocznik '97) tak mówiła o granej przez siebie Carrie: - Dla mnie to przede wszystkim dziewczyna, która jest zbyt mocno kochana przez matkę, co nie pozwala jej odnaleźć własnej drogi w życiu. To powoduje wewnętrzny konflikt, który z czasem przeradza się w dramatyczną walkę. Carrie uwalnia się spod wpływu matki poprzez bunt, wydaje się jej, że zyskuje kontrolę nad tym, co robi. Lecz jednocześnie całkowicie ją traci.

Moretz świadomie nie szukała wzorców w klasycznym horrorze De Palmy: - Słyszałam, że to wspaniały film, a rola Sissy Spacek jest doskonała. Jednak nie chciałam oglądać tamtej wersji. Carrie miała być moja, tak jak ja ją sobie wyobraziłam. Oprócz lektury scenariusza, dokładnie przeczytałam książkę i znalazłam tam wiele inspiracji. U Kinga Carrie jest wściekła na wszystkich; w naszym filmie stara się być miła dla tych, którzy jej nienawidzą. Do czasu.

Więcej na ten temat

Peirce uznała zatrudnienie Moretz za niezwykle trafną decyzję: - Jest zachwycająca! - entuzjazmowała się. - Pewnie większość reżyserów tak mówi o swych gwiazdach, ale ja jestem naprawdę przekonana o jej wyjątkowości. Potrafiła oddać to, co najważniejsze: Carrie to dziewczyna, która pomimo wszystko rozkwita. Mając Chloë, mieliśmy więc niejako rozkwitającą młodość po swojej stronie.

Nastolatka Carrie White (Moretz) wychowywana jest przez głęboko wierzącą i konserwatywną matkę (Julianne Moore). Nie przysparza to dziewczynie popularności w szkole, gdzie czuje się bardzo samotna. W Carrie jest jednak coś bardzo wyjątkowego... Prześladujący ją rówieśnicy poznają jej sekret w dniu balu maturalnego, kiedy to ujawni ona swoje moce telekinetyczne i wykorzysta je, aby wyrównać rachunki.

"Carrie"

Przepraszamy, nie udało się załadować odtwarzacza. Musisz odwiedzić stronę Adobe aby pobrać Flash Player


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Źródło informacji: INTERIA.PL

więcej o:
kinga,
de,
mil,
Milow,
Chloë Grace Moretz

Zwiastuny


    Skomentuj artykuł:

    Twój komentarz może być pierwszy

    Piszesz jako Gość

    Zapoznaj się z Regulaminem
    Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.