Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

"Casanova po przejściach": Woody Allen alfonsem [zwiastun]

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Zapowiada się wyborny rok dla wszystkich miłośników talentu Woody'ego Allena. W sierpniu na polskie ekrany trafi najnowsze dzieło mistrza, zatytułowane "Magic in the Moonlight", a już w maju jeden z najwybitniejszy twórców w historii kina da próbkę aktorskiego talentu w pełnej humoru i gwiazd komedii "Casanova po przejściach", gdzie u boku Johna Turturro, Sharon Stone, Sofii Vergary i Vanessy Paradis zagra... sutenera!

Woody Allen w filmie "Casanova po przejściach".
Woody Allen w filmie "Casanova po przejściach". /materiały dystrybutora

Swoimi przebojami - "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać", "Wszyscy mówią: kocham cię", "Zakochani w Rzymie", czy "Co nas kręci, co nas podnieca", król komedii Woody Allen udowodnił, że jak mało kto potrafi lekko i dowcipnie opowiadać o miłości. Teraz pod jego fachową opieką John Turturro spróbuje sił w najstarszym zawodzie świata i na własnej skórze poczuje... nagi instynkt Sharon Stone.

Murray Schwartz (Woody Allen), właściciel antykwariatu, popada w problemy finansowe. Postanawia namówić przyjaciela - nieśmiałego kwiaciarza Fioravante (John Turturro), na spotkanie ze swoją dermatolog (Sharon Stone). Nie chodzi jednak o zwyczajną wizytę u lekarza, tylko o spełnienie seksualnych fantazji znudzonej życiem pani doktor. Oczywiście za "skromną opłatą". Fioravante, choć z oporami, zgadza się na propozycję. W końcu czego nie robi się dla przyjaciół w potrzebie?

Tak zaczyna się dochodowy biznes dwójki panów, który z dnia na dzień przynosi większe zyski, gdyż sława kochanka do wynajęcia zatacza coraz szersze kręgi. Jednak pewnego dnia, za sprawą Murraya, Fioravante pozna kolejną potencjalną klientkę - Avigal (Vanessa Paradis). To spotkanie odmieni na zawsze życie obojga.

Obraz w reżyserii Johna Turturro miał polską premierę w listopadzie 2013 na festiwalu Camerimage.

"Mimo że 'Casanova po przejściach' podejmuje próbę odwrócenia stereotypów na temat płci - od czasu 'Nocnego kowboja' nie było przecież mądrego filmu, którego bohaterem byłaby męska prostytutka - film Turturro raz po raz grzęźnie w kolejnych stereotypach. Sofia Vergara w wulgarny sposób trywializuje tu wizerunek latynoskiej piękności, Liev Schreiber w zabawny, ale jednak schematyczny sposób utrwala schemat ortodoksyjnego żyda, Sharon Stone gra wyniosłą, seksowną bogaczkę, natomiast Woody Allen jest po prostu... Woodym Allenem. Puenta całej opowieści jest zaś taka, że jak się zakochasz, to za nic w świecie nie dasz rady być żigolakiem. Czego doświadcza John Turturro w łóżku z Sofią Vergarą i Sharon Stone. Podejrzewam, że lesbijskim związkiem dwóch seksbomb Hollywood da się sprytnie sprzedać ten film, tylko czy widzowie nie poczują się oszukani, kiedy odkryją, że wcale nie wybrali się na kolejną komedię Woody'ego Allena?" - pisał recenzent INTERIA.PL.


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Źródło informacji: INTERIA.PL

więcej o:
Casanova

Zwiastuny


  Skomentuj artykuł:

  Wasze komentarze (16)

  Dodaj komentarz

  ~XBXB -

  BCX

  ~qwerty -

  Uwielbiam Allena!

  ~kinomaniak -

  Najciekawsze jest to że najlepsze filmy Woody'ego Allena to obrazy w których on nie gra albo jego obecność jest minimalna vide chociażby ostatnie: Midnight in Paris, Blue Jasmine czy nawet To Rome With Love. Ile można ciągnąć to samą postać neurotycznego seksmaniaka-casanovę będąc tak naprawdę z metra ciętym, anemicznym staruszkiem,kto to łyka? Bez kitu...

  ~sztyletnik -

  według badań ponad 67 procent ateistycznych zboczeńców poza kamerami wyraża chęć spróbowania nieletniego ciała w seksualnych czynnościach więc prewencyjnie należy zbadać sytuacje gdyż jest duże prawdopodobieństwo iż ateista watkins wykorzystuje dzieci i teraz chce zatrzeć czym prędzej te niewygodne dla jego osoby zarzuty przy udziale mediów liberalno - lewicowych wspieranych finansowo przez talmudycznych żydów do lansowania upokarzających czynności wywodzących się jeszcze z babilonu czyli miejsca w którym żydzi i ateiści oddawali się odrażającym praktykom co doprowadziło ich do samozagłady. Nie tylko żyd ateista polański unikną prawnych konsekwencji związanych z popełnieniem przestępstwa ale i kolejny sławny na świecie reżyser woody allen przebywa na wolności i krzywdzi zafascynowane jego dokonaniami naiwnych małoletnich odbiorców gdyż środowisko ateistyczne własne notoryczne wysepki kamufluje rozdmuchiwanymi sporadycznymi incydentami związanymi z przyjęciem do seminarium homoseksualistów którzy otrzymując status Księdza mają za zadanie zdyskredytować KOŚCIÓŁ KATOLICKI za pośrednictwem brzydkich zachowań z udziałem dzieci. Kraje często przytaczane niemal jako wzór do naśladowania między innymi za to iż honorują ateistycznych pętaków morderców POLAKÓW jak brat michnika oddają w obślizgłe łapska zboczeńców bezbronne dzieci gdyż skazany w 2005 roku bezrobotny dewiant za kopulowanie z nieletnim otrzymał możliwość adopcji syna po zmarłym tragicznie bracie oczywiście z uśmiechem na ryju się zgodził wiedząc iż otrzymuje jego zdaniem nową zabawkę seksualną

  ~dorcia -

  jak widzę tego zboka to mi .........

  ~stepford -

  znowu 2 godziny pseudo-intelektualnego bełkotu

  ~ey -

  może być zabawne

  ~bez pitolenia -

  Kolejny pedofil promowany w mediach.

  ~... -

  "...jeden z najwybitniejszy[ch] twórców w historii kina da próbkę aktorskiego talentu..." To ma byc wybitny tworca, bo od lat wmawiane jest to ludziom przez Hollywood i POrtale takie jak ten? Kicha i dno, nie zaden talent

  ~huehue -

  sami żydowscy aktorzy fiu fiu, no to znów polecą oscary ;))