Reklama

Weekend przed telewizorem

W ten weekend w polskiej telewizji wielkie finały dwóch muzycznych programów: "Bitwy na głosy" i "Must be the music. Tylko muzyki", a także kolejny odcinek na żywo "X Factor". Czy widzowie postanowią spędzić wieczór ze śpiewajacymi amatorami, czy też wybiorą któryś z licznie oferowanych w czasie ich emisji filmów?

SOBOTA

Emitowane o tej samej porze programy Polsatu i TVP2 są dla siebie największą konkurencją, a tym razem przyjdzie im się dodatkowo zmierzyć z romantyczną komedią "Jeszcze raz", wyświetlaną w sobotni wieczór na TVN-ie. "Ten film będzie dla widzów wytchnieniem od codziennych kłopotów, wzbudzi tęsknotę za wakacjami i wielką miłością" - mówi o tej produkcji jej reżyser, Mariusz Malec.

To zresztą nie będzie jedyna romantyczna komedia tego dnia na antenie stacji, bo zaraz po "Jeszcze raz" pokazany zostanie obraz "Nigdy nie będę twoja" z Michelle Pfeiffer, Jonem Lovitzem, Saoirse Ronan i Paulem Ruddem w rolach głównych. To historia samotnej czterdziestolatki, która zakochuje się bez pamięci w dużo młodszym od siebie mężczyźnie. Po produkcji Amy Heckerling stacja wyemituje jeszcze film science-fiction - "Serenity", pełnometrażowy debiut Jossa Whedona, twórcy znanych seriali "Buffy: Postrach wampirów" oraz "Anioł ciemności", o załodze kosmicznego statku.

Reklama

Załoga statku, ale pływającego po morzach i ocenach, będzie też bohaterem filmowej propozycji na sobotę TVP1. Tego dnia będzie bowiem można obejrzeć produkcję "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły". To zrealizowana z wielkim rozmachem awanturnicza opowieść o miłości, odwadze i przeznaczeniu z Keirą Knightley, Orlando Bloomem, Geoffreyem Rushem i oczywiście z Johnnym Deppem w roli uwielbianego przez widzów kapitana Jacka Sparrowa. Zaraz po filmie Gore'a Verbinskiego zaprezentowany zostanie horror "Resident Evil: Domena zła" Paula W.S. Andersona, zainspirowany serią gier komputerowych. To pierwsza część popularnej serii z Millą Jovovich w roli starającej się przetrwać w świecie zniszczonym przez broń biologiczną Alice.

Zaraz po finale "Bitwy na głosy" Dwójka pokaże komedię "W doborowym towarzystwie", o mężczyźnie po pięćdziesiątce z 20-letnim stażem i zajmującym kierownicze stanowisko, który nagle zostaje zdegradowany, a jego miejsce zajmuje dwudziestoparolatek o chorobliwych ambicjach i zerowym doświadczeniu. Zaraz po obrazie Paula Weitza na antenie Dwójki legendarne już "Apollo 13" z Tomem Hanksem, Kevinem Baconem, Garym Sinisem, Edem Harrisem i Billem Paxtonem w rolach głównych. To historia załogi tytułowego statku kosmicznego, której podróż na Księżyc zostaje zakłócona przez poważną awarię.

Po emisji "Must be the music" Polsat także postanowił zaproponować swoim widzom komedię. Będzie to obraz "Mr. Deeds - milioner z przypadku", remake oscarowej komedii Franka Capry z 1936 roku, znanej jako "Pan z milionami", opowiadający o skromnym właścicielu pizzerii, który dziedziczy po zmarłym wuju 40 mld dolarów.

NIEDZIELA

Zdecydowanie mniej filmów zaproponują swoim widzom stacje telewizyjne w niedzielę. Oprócz wspomnianego kolejnego odcinka programu "X Factor" dominować w ich ramówkach będą seriale (m.in. "Ranczo" i "Przepis na życie"), a także kabarety.

Z filmowych propozycji warto jednak zwrócić uwagę na emisję legendarnej już "Maski" z pamiętną kreacją Jima Carreya. Ta komedia Charlesa Russella opowiada o Stanley'u Ipkissie - uczciwym pracowniku banku, którego życie odmienia znaleziona przypadkiem, tytułowa maska.

Tego samego dnia na antenie Polsatu "Potępiony", trzymające w napięciu kino akcji, w którym dziesięciu skazańców toczy walkę o życie i wolność. Głównym bohaterem jest oczekujący w celi na karę śmierci Joe Conrad, któremu bogaty producent telewizyjny proponuje udział w swoim nowym... reality show.

W niedzielę na antenie Jedynki "Marco Polo", zrealizowana z inscenizacyjnym rozmachem opowieść o życiu tytułowego kupca weneckiego i jednego z najsłynniejszych podróżników w historii. W roli głównej znany z seriali "Lost: Zagubieni" oraz "Pamiętniki wampirów" Ian Somerhalder.

Natomiast wieczorem TVP1 zaproponuje obraz "Drezno", opowiadający o losach tytułowego miasta w trakcie bombardowania z 1945 roku. Po nim będzie można obejrzeć jeszcze dramat Françoisa Ozona "Pięć razy we dwoje", kilka odsłon z najważniejszych momentów w związku pewnej pary, a także "Podwójne życie Weroniki", uhonorowane na festiwalu w Cannes w 1991 roku nagrodami FIPRESCI oraz jury ekumenicznego dzieło Krzysztofa Kieślowskiego, opowiadające "o życiu, które kończy się, aby znaleźć dalszy ciąg w innym ciele i duszy".

Wreszcie na Dwójce tego dnia wyemitowani zostaną "Bezlitośni zabójcy", obraz nawiązujący do wypróbowanego gatunku filmów grozy z udziałem krwiożerczych zwierząt, o wężach atakujących mieszkańców spokojnego dotychczas miasteczka w Kalifornii.

Filmowy weekend zakończy natomiast "Przesłuchanie" Ryszarda Bugajskiego, produkcja określona przez ówczesne władze jako "najbardziej antykomunistyczny film w historii PRL". Jego bohaterką jest Antonina Dziwisz (genialna Krystyna Janda), młoda piosenkarka kabaretowa, nie związana w żaden sposób z polityką, która upita pewnego wieczoru w restauracji przez dwóch mężczyzn, zostaje przewieziona do więzienia. Tam poddawana jest ciągłym przesłuchaniom i torturom.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Must be the Music | na żywo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy