Herbuś w INTERIA.PL!

W piątek, 7 grudnia o godzinie 14:00 gościem programu "E-misja" w naszej telewizji będzie Edyta Herbuś. Po programie zapraszamy na czata z Edytą, która odpowie na wasze pytania.

Edyta Herbuś to zawodowa tancerka. Tańczy już 15 lat, ma klasę taneczną "S" (najwyższa klasa międzynarodowa) w tańcach latynoamerykańskich.

Urodziła się 26 lutego 1981 roku w Kielcach. Ukończyła studium charakteryzacji i wizażu teatralno-filmowego. Uczęszczała do szkoły tańca Step by Step w Kielcach.

Jej najważniejsze osiągnięcia to Mistrzostwo w turnieju Hradec Kralove Open, udział w finale turnieju Copenhagen Open i Vice Mistrzostwo Polski w tańcach latynoamerykańskich. Jest trzykrotną Mistrzynią Polski Formacji Tanecznych, zdobyła dwa razy Puchar Polski Formacji Tanecznych.

Edyta tańczy też taniec nowoczesny, jest finalistką Mistrzostw Polski, Europy i Świata w tańcu nowoczesnym. Jej partnerem tanecznym jest Tomek Barański. W podwarszawskim Otwocku prowadzi z nim szkołę tańca.

Wystąpiła w drugiej i czwartej edycji programu "Taniec z gwiazdami". Tańczyła z Jakubem Wesołowskim oraz z Marcinem Mroczkiem. W 2007 roku wzięła udział w programie rozrywkowym "jak Oni śpiewają", gdzie zajęła 4. miejsce. Wystąpiła również w serialu "Na Wspólnej" oraz w programie "Dzień Kangura".