Zapraszamy na stronę www.telekamery.pl!
Znamy już wszystkich laureatów, w niektórych kategoriach do ostatniej minuty ważyły się losy zwycięzców, a różnice były naprawdę minimalne.
Plebiscyt, w którym wybierane są ulubione gwiazdy, seriale, programy i stacje, organizowany jest już od 15 lat przez redakcję najpoczytniejszego magazynu telewizyjnego w Polsce. W tym roku można było wybierać swoich ulubieńców spośród kandydatów, nominowanych wyłącznie przez redakcję "Tele Tygodnia" w 15 kategoriach.
Oto lista laureatów:
Aktorka - Maja Ostaszewska
Rewelacyjnie wygląda i gra w kostiumie, zarówno w tym z epoki Janosika, jak i z czasów wojny. A współczesną kobietę, uwikłaną w romans, pokazała nam lekko, z przymrużeniem oka.
Maja Ostaszewska uzyskała 26,06% głosów. Drugie miejsce w kategorii "najlepsza aktorka" zajęła ubiegłoroczna triumfatorka Telekamer, Katarzyna Zielińska (22,60% głosów), na trzecim uplasowała się Małgorzata Kożuchowska, uzyskując 21,85% głosów.
Aktor - Piotr Adamczyk
Piotr Adamczyk zaczął od posągowych ról wielkich Polaków [Chopin, Jan Paweł II - red.] i... skutecznie się od nich wyzwolił. Teraz bywa amantem, niewiernym mężem lub przenikliwym draniem z gestapo. Zawsze wiarygodny. Przypomnijmy, że to już druga Telekamera aktora, w ubiegłym roku otrzymał statuetkę za rolę w serialu "Czas honoru".
Piotr Adamczyk wyprzedził drugiego w głosowaniu Marka Bukowskiego. Zwycięzca zdobył 27,41% głosów, podczas gdy drugi w plebiscycie uzbierał 25,25% poparcia. Trzeci, Tomasz Karolak nieznacznie ustąpił swoim kolegom, uzyskując 20,99% głosów.
Serial - "Czas honoru"
Czy można jeszcze coś nowego powiedzieć o czasach okupacji? Okazało się, że tak. Sukces serialu o walce cichociemnych przerósł nawet oczekiwania twórców.
"Czas honoru" otrzymał 34,97% wszystkich głosów, wyprzedzając "Ojca Mateusza" (22,20% głosów) i "rodzinkę.pl", która uzyskała 18,95% poparcia.
Osobowość telewizyjna - Magda Gessler
Wulkan energii i postrach restauratorów. Jej wizyty w lokalach wymagających pomocy śledzimy jak relacje z pola bitwy lub z ataku huraganu. W walce o jakość muszą być ofiary!
Magda Gessler zgromadziła aż 47,52%, czyli prawie połowę oddanych głosów. Restauratorka pokonała Roberta Górskiego (27,43% głosów) i Roberta Makłowicza (15,63% głosów).
Prezenter informacji - Krzysztof Ziemiec
Poparzony w pożarze trzy lata temu, nie wiedział, czy jeszcze wróci na ekran. Wrócił i znów rozwija skrzydła - nie tylko jako prowadzący program, ale także jako publicysta. Rok temu dziennikarz również triumfował w tej samej kategorii.
Prowadzący "Wiadomości" zwyciężył kontrkandydatów z dużą przewagą - zdobył aż 36,38% wszystkich głosów. Drugie miejsce w głosowaniu czytelników "Tele Tygodnia" zdobyła Joanna Racewicz (22,93% głosów), wyprzedzając Jarosława Gugałę, który uzyskał 14,38% głosów.
Prezenter pogody - Jarosław Kret
Z prezentowania pogody potrafi zrobić show. Widzowie nazywają go "uśmiechniętym panem od pogody". Jest ceniony także jako autor filmów dokumentalnych i książek podróżniczych.
Jarosław Kret zdobył 35,24% wszystkich oddanych głosów w tej kategorii. Popularny prezenter pokonał Maję Popielarską (26,98% głosów) i trzecią w zestawieniu Marzeną Słupkowską (17,69% głosów).
Komentator sportowy - Mateusz Borek
Jego konikiem jest piłka nożna. Rzeczowy, dokładny, a przede wszystkim fachowy. Jego profesjonalizm doceniają nie tylko widzowie, ale także inni komentatorzy i sportowcy.
Na Mateusza Borka oddano 34,74% głosów. Dziennikarz okazał się w tym roku lepszy od Przemysława Babiarza (33,71% głosów) i Dariusza Szpakowskiego, który uzyskał 21,13% głosów czytelników "Tele Tygodnia".
Juror - Robert Kozyra
Stawiał pierwsze kroki jako juror w tym sezonie. Przypomnijmy, że zastąpił w programie "Mam talent!" Kubę Wojewódzkiego. Kozyra to krytyk muzyczny, z którym liczą się nawet największe sławy. Potrafi być wyjątkowo surowy, jest znany z ciętego języka, bezkompromisowych ocen, a także z poczucia humoru.
To nowa kategoria w plebiscycie. Robert Kozyra otrzymał aż 30,01% oddanych głosów i tym samym wygrał z Kayah (20,71% głosów) i Alicją Węgorzewską (20,17% głosów), która zajęła miejsce trzecie.
Program rozrywkowy - Jaka to melodia?
Bawimy się przy tym programie już od 14 lat. Gospodarz Robert Janowski twierdzi, że sukces tego programu tkwi w jego naturalności. - Nikt tu nic nie udaje - mówi prezenter.
"Jaka to melodia?" zdeklasowała konkurencję, otrzymując aż 46,10% głosów. Program wyprzedził "Kabaretowy Klub Dwójki" (25,49% głosów), trzecie miejsce zajął show "Kocham Cię, Polsko!", uzyskawszy 14,40% głosów.
Program interwencyjny - Magazyn Ekspresu Reporterów
Porusza ważne problemy społeczne, nie boi się trudnych pytań. Program debiutował na antenie w latach 80., niedawno wyemitowano 500. odcinek.
"Magazyn Ekspresu Reporterów" otrzymał aż 44,20% wszystkich głosów. Drugie miejsce zdobył program "Sprawa dla reportera" (32,41%), wyprzedając "Uwagę!" (15,41%).
Kanał filmowy: Comedy Central (38,12% głosów)
Kanał popularnonaukowy i kulturalny: Discovery Channel (49% głosów)
Kanał sportowy: Polsat Sport (39,08% głosów)
Kanał dziecięcy: Disney Channel (31,37% głosów)
Kanał informacyjny i biznesowy: TVN 24. (60,60% głosów).
Złote Telekamery w tym roku otrzymali: Maciej Kurzajewski i serial "Barwy szczęścia".
Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała firma Deloitte Audyt.
Wręczenie Telekamer "Tele Tygodnia" 2012 laureatom odbędzie się podczas uroczystej kolacji w lutym, w Pałacu Sobańskich w Warszawie.
Wszystkim laureatom gratulujemy!
Zobacz raport specjalny Telekamery Tele Tygodnia 2012!
Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!
Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!







~andrzej
beznadziejny w każdej roli, nie może sie zdecydować czy chce być komentatorem sportowym czy błaz...
~zybi
telekamery????????????
~UNDERTAKER
tajemnicy i bez kontaktu mediów. czy pod tym się kryje jakaś intryga?
~Janek
media.Myślę, że Polacy pamiętają,że to nikt inny a tylko Donald Tusk w swojej pierwszej kampanii...
~bello
malo kogo to interesi kazdy ma ciekawsze zajecia i zainteresowania....
to wszystko naciagana med...
~Why
~oberek
~ps
~bambino
stara kiepska baba...
~kucharz
starszym wieku która ubiera sie jak nastolatka i do tego wiecej show niz gotowania o którym ma m...
~Alicja_XXY
Magdzie G. ze umie super gotowac...pewnie ci sie pomylilo z KIMS zupelnie innym;-))
~BARIK
w polskiej TV i kinach oraz głupoty oglądających, poza Borkiem i "Czasem Honoru" ewentualnie Ada...
~ojciec janeczek
dasz te telekamere w tym roku to ja ci przyznam w przyszłym!!!
ot i cała prawda. a...
~asia
~karolina
~Cyc
~AdamS
widzę kolejka trafila nawet na p. Kreta,chyba w nast roku Ryśku z Klanu dostanie wreszcie.
~wanda
,a zaczne pana szanować jako człowieka . Powiedz pan ,żeś pan nie zasłużył
~lolo
2012. Gratulacje.
~donia
ocenili Ziemca,facet się wylansował na tragedii smutne to i żenujące
~jola
~polak mały
~tykas
normalnie bezczelne żarty
kto na nich głosował?
~zae
~boli
śmietnikach, szkoły, przychodnie kasowane, tablety NOCNA ZMIANA załatwia, ludzie, co z wami, mac...
dodaj komentarz »wszystkie wątki »