Centralna postać filmu to grany przez Adamczyka Marek Kowalewski, wybitny "fachowiec" w dziedzinie fałszowania banknotów studolarowych - obdarzony wysoką inteligencją i dużym poczuciem humoru.
W trakcie "produkcji" pieniędzy w ukrytej fabryce, Kowalewski zostaje aresztowany. Sąd skazuje go na pobyt w więzieniu. Tam Marek poznaje "Profesora" (Dziędziel), starszego mężczyznę, który trafił za kraty zdradzony przez wspólnika. Los obu więźniów odmienia się nieoczekiwanie za sprawą porwania polskiego posła przez talibów w Afganistanie.
Porywacze grożą, że zamordują polityka, jeśli nie dostaną od polskich władz 6 milionów dolarów okupu. Politycy znad Wisły wpadają na pomysł, by oszukać talibów i zapłacić okup fałszywymi pieniędzmi.
Produkcja fałszywych dolarów zostaje zlecona odsiadującemu wyrok Kowalewskiemu.
Marek ma piękną narzeczoną Elżbietę (Gruszka), która odwiedza go w więzieniu, a następnie - gdy Kowalewski na pewien okres wychodzi na wolność - wspiera go w ryzykownym przedsięwzięciu.
W obsadzie filmu, oprócz Adamczyka, Gruszki i Dziędziela, znaleźli się też m.in. Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz, Agnieszka Warchulska, Jerzy Trela, Grażyna Szapołowska, Eryk Lubos, Bartłomiej Topa, Łukasz Simlat i Joachim Lamża.
"Trick" trafi do kin już w piątek, 12 marca.
Tymczasem dla naszych użytkowników mamy dwuosobowe zaproszenia na przedpremierowy pokaz filmu, który odbędzie się już w najbliższy czwartek, 11 marca, o godz. 18:30 w warszawskiej Kinotece.
Aby otrzymać zaproszenie wystarczy wysłać maila z imieniem i nazwiskiem na adres konkursy.film@firma.interia.pl!





Na ratunek wielorybom
Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu
Twój komentarz może być pierwszy!