Reklama

Nicole Kidman jako księżna Monako?

Nicole Kidman prowadzi rozmowy, dotyczące jej udziału w filmie "Grace of Monaco", opowiadającym o słynnej księżnej Monako i ikonie Hollywood.

Nicole Kidman w filmie miałaby wcielić się w Grace Kelly, hollywoodzką aktorkę, zdobywczynię Oscara w 1995 za rolę w "Dziewczynie z prowincji". Księżną Monako była od 1956 roku.

Reklama

Film "Grace of Monaco" będzie się skupiał przede wszystkim na okresie, kiedy Monako wdało się w konflikt z Francją. Grace, która nie była długo w tym czasie księżną, musiała odpowiednio zapanować i pokierować państwem, by nie dopuścić do zamachu stanu.

Producentem filmu został Pierre-Ange Le Pogam, natomiast autorem scenariusza jest Arash Amel. Reżyserią zajmie się Oliver Dahan, znany przede wszystkim z obrazu o życiu Edith Piaf. Przypomnijmy, że w 2008 roku Marion Cotillard za rolę francuskiej piosenkarki w tym obrazie dostała Oscara.

Planowany film o księżnej Monako jest drugą hollywoodzką produkcją, dotyczącą gwiazdy lat 60. Na 2013 rok zaplanowana jest premiera filmu "Alfred Hitchcock and the Making of Psycho", w którym główne role zagrają Anthony Hopkins i Scarlet Johansson.

Grace Kelly miała na swoim koncie niewiele ról. W 1956 roku, po zostaniu żoną księcia Rainiera, wycofała się z aktorstwa. Jej najlepsze kreacje pochodzą z filmów: "Dziewczyna z prowincji", "M jak morderstwo" Alfreda Hitchcocka, za który była nominowana do nagrody BAFTA oraz "Mogambo", za który dostała Złotego Globa. Zmarła w 1982 roku, dzień po wypadku samochodowym, w którym straciła panowanie nad pojazdem.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Dowiedz się więcej na temat: \ Film | ksieżńa | O | księżna | Monako | Nicole Kidman | film | aktorka | Grace Kelly

Reklama

Wasze komentarze (0)

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje